Artykuły do tagu: Klara

19.06.2020 23:58
Wiekowa Klara
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...
Resort finansów ostrzega przed fałszywymi mailami dot. systemy e-Deklaracje
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów (MF) - przestrzega resort finansów. Od soboty można rozliczyć swój PIT przez internet. Do poniedziałku złożono ich 340 tys.
W Focusie i Echo pomagają rozliczyć PIT
W sobotę od 12:00 do 20:00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do galerii Focus Mall oraz centrum handlowego Echo, gdzie pokażą mieszkańcom jak poradzić sobie z wypełnieniem e-deklaracji.
Pracownicy Urzędu Skarbowego wychodzą do piotrkowian
Jeżeli ktoś jeszcze ma problem z wypełnieniem e-deklaracji, może skorzystać z pomocy urzędników, którzy będą czekać na mieszkańców w sobotę od godziny 12.00 do 20.00 w centrach handlowych Focus Mall i Echo.
Lekarze podpisują deklaracje. Szpital w Piotrkowie może stracić radiologów
Ci lekarze, którzy zadeklarowali, że będą pracować tylko w jednej placówce, dostaną wyższą pensję. Specjaliści w całej Polsce mieli czas na składanie dokumentów w tej sprawie do minionego piątku. Rozwiązanie to może być niekorzystne dla małych szpitali, takich jak ten przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Powiatowe Centrum Matki i Dziecka może bowiem stracić radiologów.
Ilu piotrkowian zainteresowanych wymianą ogrzewania?
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
Rozpoczęli kontrolowanie mieszkańców
Pracownicy piotrkowskiego Zarządu Dróg rozpoczęli kontrolę zgodności złożonych przez mieszkańców deklaracji śmieciowych. Urzędnicy będą sprawdzać zgodność zadeklarowanej liczby osób zamieszkujących nieruchomość ze stanem faktycznym.
Ilu z nas nie złożyło deklaracji śmieciowych?
Z deklaracji śmieciowych złożonych (kolejny raz) przez piotrkowian wynika, że w Piotrkowie Trybunalskim mieszka dokładnie 63 121 osób. Tak było kilka tygodni temu. Liczba ta – jak informuje magistrat – na bieżąco ulega zmianie. Dziś jest to 62 994. Co jeśli ktoś nie wywiązał się ze złożenia deklaracji, czyli próbuje uchylić się od płacenia za odbiór śmieci?
Połowa wolborzan nie złożyła deklaracji śmieciowych
Do 14 lipca mieszkańcy Wolborza powinni złożyć nowe deklaracje śmieciowe. Około połowa jeszcze tego nie zrobiła. Burmistrz Andrzej Jaros apeluje, aby z tym nie zwlekać.
Nie wszyscy złożyli deklaracje śmieciowe
We wtorek (14 kwietnia) upłynął termin składnia nowych deklaracji śmieciowych. Właściciele budynków jednorodzinnych do piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta złożyli ponad 4 tys. 200 deklaracji. Łącznie powinno ich wpłynąć ponad 6 tys. 100.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat