Artykuły do tagu: Karlin

W gminie Moszczenica oceniono stroiki wielkanocne
W Karlinie w gminie Moszczenica w sobotę można było poczuć już klimat świąt wielkanocnych. Jak co roku odbył się tam konkurs na najpiękniejsze pisanki i stroiki świąteczne.
Groźne zdarzenie drogowe w powiecie piotrkowskim
Kierowca forda escorta jadąc krajową "91" z Piotrkowa w kierunku Łodzi z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie odbił się od przydrożnego rowu i wpadł na posesję. Zdarzenie miało miejsce w Kafarze w gminie Grabica.
Internauci
Internet znów pokazał swoją siłę. Nagłośnienie w mediach społecznościowych sprawy wyrzuconych w lesie śmieci przyniosło oczekiwany efekt. Pozostawione odpadki zostały posprzątane.
Justyna Kowalczyk
Nasza mistrzyni olimpijska udostępniła wpis w popularnym serwisie społecznościowym, z którego wynika, że mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego Rafał C. wyrzucił śmieci w lesie nieopodal Karlina, na jego nieszczęście w rozdartych workach miała się znajdować również faktura za zapłacone płytki , na której widnieją personalia…
Upamiętniono gen. Stanisława Burzę - Karlińskiego
W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pociesznej Górce w gm. Łęki Szlacheckie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającej pierwszą potyczkę oddziału Armii Krajowej pod dowództwem gen. Stanisława "Burzy" Karlińskiego w 1943 roku z wojskami niemieckimi.
Wypadek w Karlinie, nie żyje jedna osoba
Na drodze krajowej nr 91 na wysokości Karlina doszło we wtorek rano do wypadku. Około godz. 7.30 zderzyły się dwa samochody ciężarowe i bus.
Ukradli pieniądze z plebanii
Włamanie do plebanii w Karlinie w gm. Moszczenica. Nieznany sprawca, bądź sprawcy ukradli pieniądze.
Zbliża się pierwsza rocznica śmierci generała
W poniedziałek przypada pierwsza rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, skazanego przez stalinowski sąd na karę śmierci, więźnia Wronek.
Uwaga kierowcy! Stłuczka na DK91
Na drodze krajowej nr 91 (stara trasa do Łodzi) w okolicach Karlina zderzyły się
dwa auta osobowe.
18.09.2014 08:55
Poświęcili plecaki
W niedzielę (14 września) podczas mszy świętej o godz. 11:00 w kościele w Karlinie odbyło się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat