Artykuły do tagu: Kanonizacja

Podziękowali za kanonizację papieża
W niedzielę 8 czerwca w kolegiacie wolborskiej odbył się koncert „Dziękczynienie parafii za dar kanonizacji św. Jana Pawła II”. Można było usłyszeć teksty świętego papieża, wiersze i wybrane świadectwa parafian wolborskich nt. „Co zawdzięczam św. Janowi Pawłowi II?”.
Poseł Domaracki drwi z kanonizacji?
„Relacja na żywo z Watykanu!” - tak serię zdjęć zamieszczonych na facebook'owym profilu opisał piotrkowski poseł Twojego Ruchu, Marek Domaracki.
Piotrkowianie modlą się w dniu kanonizacji
W niedzielę, w dniu kanonizacji dwóch papieży – błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII - w parafii bł. Jana Pawła II przy ul. Modrzewskiego 8 w Piotrkowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta.
Piotrkowianie będą świadkami kanonizacji Jana Pawła II
Już za kilka dni wezwanie "Santo subito!" ("Natychmiast święty!") do uczynienia Jana Pawła II świętym stanie się faktem. W tym ważnym wydarzeniu będą uczestniczyć katolicy z całego świata. Na uroczystościach nie zabranie piotrkowian i bełchatowian.
Kanonizacja JPII? Oczywiście, że jedziemy!
Za kilka miesięcy Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Dla katolików na całym świecie będzie to wyjątkowe wydarzenie. 27 kwietnia w Watykanie nie zabraknie również mieszkańców naszego miasta. Już dziś piotrkowscy księża i parafianie przygotowują się do wyjazdu. - W Rzymie ponoć nie ma już wolnych noclegów w tym terminie - mówi ksiądz dziekan Andrzej Chycki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat