Artykuły do tagu: Kanalizacja

Radni nie przegłosowali podwyżki cen wody
Nadal nie wiadomo, ile w przyszłym roku zapłacimy za wodę i ścieki. Rada Miasta odrzuciła projekt uchwały dotyczący podwyżek proponowany przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Prawica Razem - „za”, RiG, Lewica i PO - „przeciw” – kluby Rady Miasta przedstawiają swoje stanowiska przed jutrzejszym ponownym głosowaniem opłat za wodę i ścieki.
Wizja darmowej wody płynącej w kranach mieszkańców Piotrkowa coraz bardziej realna. Klub Rozwój i Gospodarność nie zmienił bowiem swojego stanowiska i nie poprze proponowanych przez prezydenta podwyżek za wodę i ścieki.
Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.
Woda i ścieki znacznie droższe
Woda zdrożeje o 8%, z kolei ścieki o 13%. Podwyżką opłat zajmowali się wczoraj na wspólnym posiedzeniu członkowie Komisji Budżetu oraz Polityki Gospodarczej Rady Miasta.
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
W przyszłym roku zapłacimy więcej za wodę. Taką informację przekazał dziś na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Piotrków: Narutowicza będzie właściwie skanalizowana?
Za każdym razem kiedy spadnie ulewny deszcz na tej ulicy w centrum miasta tworzy się wartki potok. Woda podtapia okoliczne budynki, a mieszkańcy nie nadążają z wybieraniem ze swoich lokali gromadzącej się wody. Jest jednak szansa, że już wkrótce się to zmieni i ulica Narutowicza zostanie właściwie skanalizowana.
Piotrków: Zalesicka doczeka się kanalizacji
Władze miasta przymierzają się do rozbudowy ulicy Zalesickiej. Pojawi się m.in. kanalizacja deszczowa i sanitarna. Stosowny wniosek wpłynął już do Pracowni Planowania Przestrzennego.
Mają już projekt oraz stosowne pozwolenia, a wkrótce ogłoszą przetarg na realizację zadania. Władze Moszczenicy na ostatni guzik dopięły inwestycję, jaką jest budowa kanalizacji w miejscowościach Baby i Kiełczówka. Jak podkreśla wójt Bogusław Lech, część Bab jest już skanalizowana, zatem czas na rozbudowę sieci.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat