Artykuły do tagu: Kamery

Będzie rejestrator przejazdu na czerwonym świetle
Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Według wstępnych założeń inspektoratu, urządzenia zostaną zainstalowane także na jednym z piotrkowskich skrzyżowań.
Będzie więcej kamer w lasach. To bat na śmieciarzy, złodziei drewna i kłusowników
Kamery to świetny sposób na walkę ze śmieciarzami w lasach. Leśnicy zapowiadają, że będą poszerzać system monitoringu. Nowe urządzenia pojawią się także w lasach naszego regionu, gdzie problem wywożenia śmieci nadal jest naprawdę duży. To jednak niejedyne zastosowanie tego typu sprzętu w lasach.
Kamery bezprzewodowe w systemie monitoringu – zalety i wady
Nowoczesne systemy monitoringu skutecznie obserwują dany obszar, przez co podnoszą bezpieczeństwo w obiekcie. Jednocześnie coraz częściej wykorzystują do tego kamery bezprzewodowe, które mają wiele zalet. Nie są jednak pozbawiona wad, dlatego w tym tekście sprawiedliwie wymieniamy te najważniejsze.
Kamery na piotrkowskich skrzyżowaniach
Nowe fotoradary, wymiana starych, rejestracja odcinkowego i punktowego pomiaru prędkości, a także urządzenia monitorujące skrzyżowania – to wszystko ma zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Czy także w Piotrkowie?
Kamery na mundurach strażników miejskich?
Kamery na mundurach to poprawa bezpieczeństwa i transparentność działań strażników. Nagrywanie interwencji funkcjonariuszy powoduje ograniczenie agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania. Spada również liczba skarg na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Nagranie z kamery osobistej jest również materiałem dowodowym - wylicza – na portalsamorzadowy.pl - Piotr Saternus, prezes zarządu krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych. Czy jest szansa, że w nowy sprzęt wyposażeni zostaną strażnicy miejscy z Piotrkowa?
Policjanci nie włączyli kamer podczas interwencji ws. pobitej piotrkowianki. Kobieta uważa, że powinni przeprosić
Policjanci nie mięli włączonych kamer podczas interwencji w sprawie pobicia i próby gwałtu na 23-letniej piotrkowiance, studentce łódzkiej filmówki. Do takich ustaleń doszli prokuratorzy prowadzący sprawę. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w lutym w Łodzi, o całym incydencie studentka napisała na FB krytykując działania policjantów.
Montują kamery na skrzyżowaniu
W poniedziałek (16.05) drogowcy rozpoczęli montaż kamer na skrzyżowaniu Al. Kopernika i al. 3 Maja.
W parku zamontowali kamery
We wrześniu mają zakończyć się prace w parku im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie. Co wykonano do tej pory?
Monitoring wizyjny działa pełną parą już praktycznie we wszystkich podstawówkach i gimnazjach na terenice Piotrkowa. Tylko w zeszłym roku w piotrkowskich szkołach zainstalowano 64 kamery.
Wszystko za sprawą monitoringu wizyjnego, który do końca listopada ma zostać zainstalowany w dziesięciu piotrkowskich szkołach. Od 2007 roku monitoring posiadają już wszystkie gimnazja na terenie Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat