Artykuły do tagu: Kajaki

Stanice kajakowe w Sulejowie na ukończeniu
„Rozwój turystyki obszaru funkcjonalnego Doliny Rzeki Pilicy poprzez utworzenie szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa” to projekt realizowany przez gminę Sulejów (lidera tego przedsięwzięcia) wraz z trzema innymi gminami: Żytno, Wielgomłyny i Przedbórz.
Można się już zapisywać na Ogólnopolski Spływ Kajakowy po Pilicy, organizowany przez Związek Kół i Organizacji Rolniczych. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, którzy chcieliby wziąć w nim udział powinni się kontaktować z Haliną Derach, przewodniczącą Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Moszczenicy.
25.09.2012 16:11
SZLAK KAJAKOWY PILICY
Spływy kajakowe po Pilicy stają się coraz bardziej popularne w województwie łódzkim. Na odcinkach Przedbórz - Zalew Sulejowski oraz Tomaszów Mazowiecki - Spała możemy w sezonie spotkać na wodzie kilkadziesiąt kajaków.
Szlak kajakowy rzeki Pilicy liczy sobie ok 240 km. Zaczyna się w miejscowości Maluszyn i kończy u ujścia do Wisły niedaleko wsi Ostrówek.
Kajakami popłyną z Piotrkowa do Warszawy
"Piotrków na szczycie – bieg pokoleń " to hasło towarzyszące 14 śmiałkom, którzy kajakami chcą popłynąć do Warszawy z Piotrkowa. – W ten sposób uczcimy 795 rocznicę pierwszej wzmianki o mieście Piotrkowie - mówi Wojciech Drząszcz, organizator wyprawy, a zarazem jeden z jej uczestników.
Widowiskowe zmagania na torze w Drzewicy
Na nowoczesnym torze w Drzewicy (powiat opoczyński) zostały rozegrane 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie górskim. Gospodarze imprezy wywalczyli cztery medale, w tym ten najcenniejszy Grzegorza Kiljanka w kanadyjkach jedynkach mężczyzn.
Radni ze Starostwa wylądowali w Białej
Uczestnicy VI Powiatowego Spływu Kajakowego, którzy wypłynęli z Łęgu Ręczyńskiego wylądowali na piaszczystej plaży w Białej. Tu skorzystają z noclegu w ośrodku wczasowo-kolonijnym aby jutro wyruszyć rzeką do Sulejowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat