Artykuły do tagu: KRS

Rzecznik KRS na antenie Strefy FM. Ostro o zmianach w sądownictwie
- Nastrój? Minorowy, wręcz dramatyczny, ale dostrzegam w protestującym społeczeństwie ducha obywatelskiego. Widzę w tym pewną nadzieję - podkreślał na naszej antenie w programie "O tym się mówi" Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. W rozmowie telefonicznej rzecznik nie szczędził krytyki wobec pomysłu czystek w środowisku sędziowskim, procedowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Awantura o sądownictwo. Komentarz posłanki Janowskiej
Spór o polskie sądownictwo trwa. Prezydent Andrzej Duda postawił w poprawce ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa warunek, by sędziów KRS wybierać mogły trzy piąte wszystkich posłów, a nie większość zwykła - tak, jak pierwotnie zakładał projekt Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie ma zapobiec upolitycznieniu i upartyjnieniu Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.
Zbrodniarz wojenny trafił do Piotrkowa
Serbski generał Radislav Krstić, skazany przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii na 35 lat więzienia, będzie odsiadywać wyrok w Piotrkowie Trybunalskim. Wczoraj zbrodniarz wojenny trafił do tutejszego aresztu.
Czy zbrodniarz wojenny trafi do Piotrkowa?
Gen. Radislav Krstić prawdopodobnie będzie siedział w polskim więzieniu. Poprosił o to Międzynarodowy Trybunał Karny dla Byłej Jugosławii. Serbski dowódca dostał 35 lat więzienia za masakrę ludności muzułmańskiej w Srebrenicy w 1995 roku. Jeśli trafi do Polski to może odsiadywać karę w jednym z najnowocześniejszych więzień w Europie – w Piotrkowie.
Do końca kwietnia mamy czas na to, by rozliczyć się z fiskusem. Składając zeznanie podatkowe pamiętajmy, by podzielić się tym co i tak oddajemy. 1 procent podatku można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dziś namawiamy do przekazania podatku na rzecz noclegowni dla bezdomnych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat