Artykuły do tagu: Jezuici

Jezuici na kwarantannie, kościół zamknięty
Wspólnota Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim informuje wiernych, że do 1 listopada będzie przebywać na kwarantannie. W tym czasie Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej będzie zamknięte.
Msza Święta z udziałem par prezydenckich [GALERIA]
W Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem par prezydenckich Polski i Węgier. Andrzej Duda i Janos Ader wraz z małżonkami uczestniczyli w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Mszę sprawował biskup Marek Marczak, który kieruje Archidiecezją Łódzką. Po Mszy Świętej pary prezydenckie przeszły z sanktuarium przez Rynek Trybunalski w stronę placu Czarnieckiego, pozdrawiając mieszkańców Piotrkowa zgromadzonych na płycie rynku.
W piątek (11.11) w kościele oo. Jezuitów odbył się koncert laureatów XVIII Konkursu Recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa".
Msza święta za ojczyznę odprawiona zostanie w środę 13 lipca o godz. 18.30 w kościele Jezuitów w Piotrkowie. Po zakończeniu eucharystii w podziemiach kościoła przeprowadzony zostanie wykład na temat „Narodzin Unii Lubelskiej” ilustrowany filmami dokumentalnymi. Spotkanie zakończy dyskusja.
Orkiestra Filharmonii Łódzkiej w kościele Jezuitów
W sobotni wieczór (17 maja br.) w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, z okazji 50. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Zapraszamy na koncert symfoniczny z okazji 50. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. W kościele ojców jezuitów (ul. Pijarska 4) w Piotrkowie wystąpi orkiestra Filharmonii Łódzkiej.
Młodzież dla Niepodległej
W dniu Narodowego Święta Niepodległości po raz 15 odbył się w piotrkowskim kościele Jezuitów finał Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa.
Uroczyście przyjęto relikwie ks. Popiełuszki
Uroczyste przyjęcie relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki odbyło się w sobotni wieczór w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie.
Zapisał Matkę Bożą na Facebooka
Aktywność duchowa, kulturowa, prace renowacyjno-budowlane, praca z młodzieżą i wspólnotami chrześcijańskimi - to wszystko zamierza kontynuować po swoich poprzednikach o. Mieczysław Jóźwiak, który od miesiąca pełni funkcję superiora wspólnoty Jezuitów i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie. Oprócz tego zapewnia, że zamierza iść z duchem czasu. By nie być gołosłownym, już kilkanaście dni temu zapisał Sanktuarium Matki Bożej na Facebooka.
Coś dla ucha, coś dla oka i coś dla duszy. Od października rusza cykl koncertów w ramach Piotrkowskiej Jesieni Organowej. W programie wiele ciekawych pozycji. Koncerty będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19:00.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat