Artykuły do tagu: JanPawełII

Co się dzieje przy parafii pw. św. Jana Pawła II?
Trwa budowa Kościóła pw. św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi czytelnicy pytają na jakim etapie są prace i co już zostało zrobione. My zapytaliśmy ponadto w jaki sposób rozbudowa parafii jest finansowana.
W Piotrkowie też pamiętali o  Janie Pawle II
Drugiego kwietnia minęło dokładnie 13 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Marianem Błaszczyńskim we wtorek (03.04) złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża.
Mija 13 lat od śmierci Jana Pawła II
Urodzony w Wadowicach Ojciec Święty odszedł 2 kwietnia 2005 roku. W czasie ostatnich godzin jego życia wierni na całym świecie gromadzili się na modlitwach. Papież zmarł o 21:37 w swym prywatnym apartamencie. Nie wszyscy wiedzą, że Karol Wojtyła gościł kiedyś w Piotrkowie Trybunalskim.
Wieńce dla polskich bohaterów
18 maja to szczególny dzień w historii Polski. Tego dnia bowiem 97 lat temu na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Z kolei w 1944 zakończyła się Bitwa pod Monte Cassino, w której polscy żołnierze pokonali Niemców otwierając aliantom drogę na Rzym. Z tej okazji przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński i wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek złożyli wieńce przed pomnikami: papieża i nieznanego żołnierza.
Moszczenica: Pieśń o Bogu ukrytym
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają w najbliższą niedzielę 23 października o godz. 16.30 do obejrzenia i wysłuchania montażu literacko-muzycznego „Jan Paweł II – pieśń o Bogu ukrytym”.
Koncert papieski w Sulejowie
W niedzielę 27 września w kościele pw św. Floriana w Sulejowie odbędzie się Koncert Papieski. Impreza zorganizowana została z okazji Roku Świętego Jana Pawła.
Uczniowie przywitali relikwie
Uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy przywitali relikwie świętego Jana Pawła II. Hasłem wspólnego czuwania były słowa: „Jan Paweł II naszym przewodnikiem”.
Pokaz laserowy na cześć Jana Pawła II
3 maja w kościele św. Floriana w Sulejowie odbył się wzruszający pokaz laserowy pt. "Jan Paweł II – święty z ziemi polskiej". Pokaz przedstawiał animacje laserowe obrazujące wydarzenia z historii Polski, symbole państwowe, religijne oraz obrazy i homilie związane z Janem Pawłem II.
Piotrkowianie będą świadkami kanonizacji Jana Pawła II
Już za kilka dni wezwanie "Santo subito!" ("Natychmiast święty!") do uczynienia Jana Pawła II świętym stanie się faktem. W tym ważnym wydarzeniu będą uczestniczyć katolicy z całego świata. Na uroczystościach nie zabranie piotrkowian i bełchatowian.
Kanonizacja JPII? Oczywiście, że jedziemy!
Za kilka miesięcy Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Dla katolików na całym świecie będzie to wyjątkowe wydarzenie. 27 kwietnia w Watykanie nie zabraknie również mieszkańców naszego miasta. Już dziś piotrkowscy księża i parafianie przygotowują się do wyjazdu. - W Rzymie ponoć nie ma już wolnych noclegów w tym terminie - mówi ksiądz dziekan Andrzej Chycki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat