Artykuły do tagu: JPII

Tłumy w kościele św. Jacka i Doroty
Po raz szósty w Piotrkowie odbył się Wieczór Jedności zorganizowany przez Stowarzyszenie Metanoia i Miejski Ośrodek Kultury. W kościele pw. św. Jacka i Doroty zjawiły się tłumy piotrkowian.
Arcybiskup święcił nowy kościół w Piotrkowie
Przed dwoma tygodniami w parafii Najświętszego Serca Jezusowego gościliśmy biskupa, a dziś do Piotrkowa przyjechał arcybiskup Marek Jędraszewski. Metropolita łódzki poświęcił fundamenty i mury nowej świątyni, która powstaje przy ul. Modrzewskiego.
Piotrkowianie modlą się w dniu kanonizacji
W niedzielę, w dniu kanonizacji dwóch papieży – błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII - w parafii bł. Jana Pawła II przy ul. Modrzewskiego 8 w Piotrkowie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta.
Metanoja JPII poszukuje nowych członków
Chór gospel Metanoja JPII poszukuje nowych członków. Przesłuchania odbędą się 5 kwietnia w ZSP nr 4 przy ulicy Sienkiewicza 10/12 w Piotrkowie.
Z wizytą u Patriarchy Kiryła
Zbigniew Gretka – prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich, przedstawiciel powiatu opoczyńskiego gościł w stolicy Rosji podczas obchodów 67 rocznicy urodzin Kiryła – Patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Nabożeństwo odbyło się w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela.
Pomnik Jana Pawła w prezencie od Węgrów
Györgyi Lantos i Istaván Máté - artyści z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech, złożyli propozycję przekazania Bełchatowowi ich autorskiej rzeźby. Przedstawia ona popiersie błogosławionego Jana Pawła II odlane z brązu.
Cenne pamiątki po Janie Pawle II w Piotrkowie
Mobilne muzeum Jana Pawła II stanęło na parkingu Gimnazjum Nr 5.
Kolejne relikwie bł. Jana Pawła II w Piotrkowie
Relikwie Jana Pawła II przekazał piotrkowskiej parafii pw. bł. Jana Pawła II ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
Relikwie bł. Jana Pawła II w Piotrkowie
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II trafiły w piątek do Piotrkowa.
W ubiegłym tygodniu w Sanktuarium w Łagiewnikach miał miejsce uroczysty akt nadania patrona Ochotniczym Hufcom Pracy. Został nim błogosławiony Jan Paweł II.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat