Artykuły do tagu: Izrael

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w II LO
Uczniowie II LO w Piotrkowie gościli w środę, liczącą ponad 100 osób, delegację ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu.
Piotrkowianie poprawiają polsko-izrealskie relacje
Niewykluczone, że członkowie piotrkowskiego zespołu Kontra robią dla poprawy polsko-izraelskich relacji więcej niż nasi politycy. Ich spektakl baletowy o Irenie Sendlerowej, która podczas II wojny światowej uratowała kilkaset żydowskich dzieci, obejrzało w Izraelu już ponad 50 tysięcy osób.
Delegacja piotrkowskiego samorządu z wizytą w Izraelu
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak wraz z radnymi, na zaproszenie strony izraelskiej, wzięli udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy powstania państwa Izrael oraz 135. rocznicy założenia miasta Ness Ziona.
Polsko-żydowski zgrzyt w Radomsku
Nie milkną echa zgrzytu polsko-żydowskiego, do którego doszło w miniony poniedziałek w Radomsku. Powodem było przemówienie, które miał wygłosić Eli Dukorski, mer izraelskiego Kiryat Bialik.
Uczniowie z Izraela odwiedzili piotrkowską synagogę
Uczniowie jesziwy, czyli szkoły talmudycznej z izraelskiego Yad Binyamin, odwiedzili w czwartek Wielką Synagogę przy ul. Jerozolimskiej w Piotrkowie. Młodzież zapoznała się z historią Piotrkowa i jego związkami z kulturą żydowską.
Prezydent Chojniak z wizytą w Izraelu
Piotrków będzie miał kolejne miasto partnerskie. Tym razem o chodzi Ness Ziona - miasto położone w centralnej części Izraela.
Ambasador Izraela z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim
W Piotrkowie i regionie gości dziś ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Pani ambasador przybyła na zaproszenie wicemarszałek Sejmu Elżbiety Radziszewskiej. fot. Jarek Krak/MBP Piotrków
Goście z Izraela w piotrkowskich szkołach
We wtorek, 18 listopada w ramach projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów" delegacja z miejscowości Nazareth Illit z Izraela (grupa około 180 osób) odwiedziła I i II LO w Piotrkowie.
Radomsko: Współpraca z Izraelem
Około 200 młodych ludzi z partnerskiego izraelskiego miasta Kiryat Bialik odwiedziło Radomsko. Towarzyszyli im opiekunowie, władze miasta. Goście odwiedzali radomszczańskie szkoły, byli w hali sportowej, w Miejskim Domu Kultury. Szczególny wymiar miało jednak spotkanie, które odbyło się przy macewie. Znajduje w miejscu, gdzie kiedyś stała synagoga. Pomnik przypomina o tragicznej historii radomszczańskich Żydów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat