Artykuły do tagu: Inspekcja

Przewoził kruszarkę do betonu. Ważył blisko 80 ton
Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył ponad 78. Inspektorzy ITD zatrzymali w Piotrkowie przeciążony pojazd ciężarowy przewożący dużą kruszarkę do betonu. To kolejny skontrolowany pojazd, który znacznie przekraczał dopuszczalny normy.
02.09.2019 10:32
O ponad 13 ton za dużo
Budowa autostrady A1 odbija się niekorzystnie na lokalnych drogach, również w samym Piotrkowie. Przykładem może być nie tak dawno wyremontowane rondo Sulejowskie, gdzie jeden wlot jest bardzo nierówny. Przyczynił się do tego m.in. większy niż zwykle ruch samochodów ciężarowych. Tymczasem patrol piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał żurawia samochodowego, który zamiast dopuszczalnych 32 ton, ważył ponad 45.
W Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej brakuje lekarzy
- Oprócz mnie pracuje tutaj trzech lekarzy weterynarii. Brakuje jeszcze trzech, czyli mamy 50% obsady - mówi Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Piotrkowie boryka się z problemami kadrowymi.
Palisz? Możesz pracować dłużej
Rządowa Komisja Kodyfikacyjna pracuje nad zmianami w kodeksie pracy. Jedną z nich ma być wprowadzenie niepłatnej przerwy na papierosa.
Wypadki rolników w Łódzkiem. Alarmująca statystyka za 2016 rok
Najwyższy wskaźnik wypadków śmiertelnych wśród rolników odnotowano w woj. łódzkim. Było ich aż 15. Główne przyczyny to zły stan techniczny maszyn rolniczych lub ich niewłaściwe użytkowanie.
Kontrolowali stacje paliw
12 stacji paliw z b. województwa piotrkowskiego skontrolowała Inspekcja Handlowa w okresie od stycznia do czerwca tego roku.
Dzień otwarty u Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim z okazji Światowego Dnia Konsumenta przypadającego na 15 marca.
Kontrolowali piotrkowskie jadłodajnie. Będą kary
Kebab miał być wołowy, a w rzeczywistości był wołowo-indyczy. Poza tym brakowało informacji o składnikach powodujących alergie. Takie przewinienia wytknęła piotrkowskim restauratorom Inspekcja Handlowa.
Zwolnienia w Mostostalu zgodne z przepisami
Kielecki oddział Państwowej Inspekcji Pracy nie dopatrzył się nieprawidłowości w działaniu Mostostalu Kielce, który zatrudnia pracowników z Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat