Artykuły do tagu: Inicjatywa

Krajowy Zasób Mieszkaniowy. Porozumienie o współpracy podpisane
600 mieszkań powstanie niebawem w sześciu miastach województwa łódzkiego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Program "Mieszkanie dla rozwoju" będzie realizowany także w Piotrkowie Trybunalskim. Porozumienie w tej sprawie podpisał w czwartek w Radomsku prezydent Krzysztof Chojniak. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicepremier Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie.
Piotrkowianie chcą pomóc branży gastronomicznej
W Piotrkowie powstała oddolna inicjatywa klientów barów i restauracji. Ma na celu pomoc restauratorom, którzy w ramach nowych obostrzeń związanych z wprowadzeniem czerwonej strefy, nie mogą przyjmować klientów w lokalach.
Chcą Ronda Hutników Hortensji i Kary w Piotrkowie
Tablica z nazwą RONDO HUTNIKÓW HORTENSJI I KARY pojawiła się na nowym skrzyżowaniu okrężnym na Ryneczku. To oddolna inicjatywa grupy mieszkańców, którzy uważają, że trzeba docenić tych, którzy przez 130 lat pracowali w piotrkowskich hutach szkła.
Sołectwo Polichno z najlepszą inicjatywą
Sołectwo Polichno (gmina Wolbórz) otrzymało wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Fundusz Sołecki - Najlepsza Inicjatywa (I miejsce w województwie łódzkim). Nagrodę odebrał w Nadarzynie, podczas Centralnych Targów Rolniczych, Krzysztof Czapla Sołtys Polichna.
Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego
Działania prospołeczne i kulturalne, propagowanie zdrowego stylu życia i skuteczność w realizacji programu zapowiadają kandydaci do Sejmiku Województwa Łódzkiego KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Swoje plany na rozwój województwa przedstawili podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Rynku Trybunalskim.
Chcą odblokować inicjatywę uchwałodawczą piotrkowian
Sto zamiast tysiąca – tyle podpisów powinno wystarczyć, by piotrkowianie mogli zgłaszać swoje inicjatywy uchwałodawcze do Rady Miasta. Tego chcą lokalne struktury SLD i… Jan Dziemdziora, który do partii już nie należy.
SLD chce ułatwić mieszkańcom tworzenie lokalnego prawa
W Piotrkowie Trybunalskim, aby złożyć projekt uchwały obywatelskiej, musi zawiązać się czterdziestoosobowa grupa inicjatywna, a pod dokumentem trzeba co najmniej 1 000 podpisów. - Jak na miasto o liczbie trochę ponad 70 tys. mieszkańców to bardzo dużo – twierdzą przedstawiciele lokalnych struktur SLD. - Od wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym (1998 r.) nigdy taki projekt nie pojawił się na sesjach Rady Miasta.
PIO jest już oficjalnie stowarzyszeniem
Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska od początku marca funkcjonuje jako pełnoprawne stowarzyszenie.
Chcą rond imienia Marii i Lecha Kaczyńskich
Grupa 34 piotrkowian złożyła w czwartek 7 listopada wniosek z inicjatywą uchwałodawczą. Złożony przez nich do Biura Rady Miasta projekt uchwały dotyczy nadania rondom bliźniaczym przy zbiegu ulic Śląskiej, Żeromskiego, Przedborskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.
Mieszkańcy, wreszcie możecie zgłaszać uchwały!
Aktywni, zdesperowani, zaangażowani - wszyscy piotrkowscy społecznicy mają powód do radości. Grupa mieszkańców ma wreszcie inicjatywę uchwałodawczą, czyli może zgłaszać do władz miasta projekty uchwał. Jak to zrobić? Po pierwsze zebrać 1000 podpisów pod projektem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat