Artykuły do tagu: IgrzyskaOlimpijskie

Trzymajcie kciuki za Karolinę
W sobotę, 10 lutego panczenistka Karolina Bosiek z Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki, jedyna reprezentantka naszego regionu, która uczestniczy w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu, rozpoczęła swój pierwszy start. Rozmawialiśmy z nią przed wylotem do Korei Południowej. Co chciałaby tam osiągnąć?
Rekord świata pobity młotem Polanika
82,29 m to nowy rekord świata w rzucie młotem kobiet. Wynik ten został osiągnięty przez Anitę Włodarczyk sprzętem piotrkowskiej firmy Polanik podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Wybierasz się do Rio? Przeczytaj
Ci z was, którzy wybierają się do Rio de Janeiro, aby kibicować Polakom podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich, powinni zapoznać się z Poradnikiem Kibica Rio 2016, zamieszczonym na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Grzybicki nie pojedzie na Igrzyska
Zapaśnik piotrkowskiego AKS-u Radosław Grzybicki niestety nie wystąpi na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
 Zapasy znikną z programu Igrzysk Olimpijskich?
Zapaśniczy świat od wczoraj jest w głębokim szoku. Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zarekomendował wykreślenie zapasów z programu igrzysk. Miało by to nastąpić już w 2020 roku. Sprawa nie jest do końca przesądzona. - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - powiedział Strefie FM Grzegorz Pieronkiewicz, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.
Kwieciński - z Syberii przez Piotrków po medale
Jako jeden z niewielu sportowców na świecie ma na koncie udział w 5 igrzyskach olimpijskich. Zdobył na nich dwa brązowe medale, ma też na koncie 3 medale mistrzostw świata i 10 złotych krążków zdobytych na mistrzostwach Polski. Swoją bogatą karierę zapaśniczą zaczynał w Piotrkowie pod okiem Eugeniusza Kieruszyna. Dziś Czesław Kwieciński mieszka w Gliwicach, gdzie odwiedziliśmy go z mikrofonem, aparatem i kamerą.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat