Artykuły do tagu: Huta

Zderzenie czterech aut na krajowej
W Hucie Porajskiej zderzyły się ciężarówka i trzy samochody osobowe. Jedna osoba jest ranna.
Wypadek w Hucie Porajskiej
Samochód dostawczy i osobówka zderzyły się na krajowej "jedynce". Jedna osoba jest ranna.
Znów płonęły śmieci na terenie dawnej huty w Piotrkowie
We wtorek 25 czerwca tuż przed północą na terenie dawnej huty szkła okiennego Kara w Piotrkowie płonęło składowisko odpadów komunalnych.
10 ważnych słów zabrzmiało w Piotrkowie
"10 ważnych słów" to koncert poświęcony ludziom Solidarności, który w sobotni wieczór odbył się w Centrum Idei ku Demokracji. Na piotrkowskiej scenie wystąpili Jan Krzos i akompaniująca mu na fortepianie Tatiana Dranchuk, a słowo historyczne wygłosiła łódzka aktorka, Masza Bogucka.
Plateau - twórcy
Mają na koncie pięć płyt i współpracę z Martyną Jakubowicz, Renatą Przemyk, Wojciechem Waglewskim, Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) czy Lechem Janerką. Zespół Plateau 28 kwietnia po raz pierwszy wystąpi w Piotrkowie.
Pamiętacie jak dogorywała Hortensja?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
Koncert pamięci Marka Grechuty
Na koncert poświęcony znakomitemu polskiemu piosenkarzowi, poecie i kompozytorowi zaprasza w najbliższy piątek Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Szklana przeszłość Piotrkowa - wystawa w Muzeum
W piotrkowskim Muzeum trwa wystawa "Szklana przeszłość Piotrkowa. Huty szkła i ich wyroby".
Huta powstanie przy Topolowej
Wiadomo już, gdzie firma Anewal postanowiła uruchomić hutę szkła w Piotrkowie.
W Piotrkowie powstanie nowa huta szkła
Minimum 4,6 miliona złotych zainwestuje w Piotrkowie Huta Szkła Anewal. Firma produkować będzie słoiki, znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Zatrudnienie otrzyma co najmniej 20 osób.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat