Artykuły do tagu: Hodowla

Afrykański pomór świń zagrożeniem dla powiatu piotrkowskiego
Wirus ASF, którego nosicielami są m.in. dziki, nie jest niebezpieczny dla człowieka, ale jego wystąpienie wiąże się z bezwzględną koniecznością wybicia całych stad trzody chlewnej w promieniu 3 km od ogniska zarażenia. To olbrzymie straty gospodarcze i finansowe, zwłaszcza że powiat piotrkowski jest zagłębiem hodowli trzody chlewnej i właśnie z naszych terenów pochodzi co 20. świnia w Polsce. Dzisiaj odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb mundurowych, inspekcji i samorządów.
Psy nadal w złych warunkach. Co dalej z hodowlą na Jagodowej?
Mieszkańcy Piotrkowa, a zwłaszcza ci z osiedla Wierzeje pamiętają sprawę hodowcy owczarków niemieckich z ulicy Jagodowej...
Człowiek człowiekowi szczurem?
Niedożywione, brudne, pokaleczone, zarobaczone, zaniedbane - taki obraz szczurów rasowych z mieszczącej się w Gorzkowicach hodowli pani Pauliny przedstawił nam wolontariusz z krakowskiej fundacji Ogony.
Śmierdzi i śmierdzieć będzie?
- Nie możemy otwierać okien, wywiesić prania na dworze, rozpalić grilla i zwyczajnie posiedzieć na dworze, na własnym podwórku. Nie możemy, bo smród jest nie do wytrzymania. Fetor z pobliskiej chlewni dostaje się do naszych domów, do szaf, przesiąkają nim ubrania.
W pracy spędzamy 24 godziny na dobę
Sterylne porodówki, zakaz wstępu obcym, wizyta lekarska tylko w poniedziałki i odpowiednie warunki lokalowe - to nie opis oddziału położniczego, ale obraz hodowli trzody chlewnej, jaką prowadzą państwo Ola i Paweł Nieśmiałkowie z gminy Grabica.
38 delegatów z 220 członków zrzeszonych w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego wzięło udział w dniu 20 lutego 2011 roku w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym Oddziału Piotrkowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat