Artykuły do tagu: Handel

Zakaz handlu w niedzielę? A może wyższa stawka?
O propozycji zakazu handlu w niedziele, której autorem jest "Solidarność", słyszeli chyba wszyscy. Ale stosunkowo niedawno pojawił się nowy pomysł. Czy lepszy?
Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji, handel narkotykami. Policja rozbiła grupę przestępczą
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.
Będą remontować Cmentarną. Co z handlującymi?
Kwestią kilku tygodni jest rozpoczęcie remontu pierwszego odcinka ulicy Cmentarnej w Piotrkowie. Tegoroczne prace obejmą odcinek od Wojska Polskiego do mostu na Strawie. Na czas remontu swoje stanowiska najpewniej będą musieli opuścić handlarze. Nie powinno to stanowić problemu dla handlujących zniczami, wiązankami i kwiatami na straganach. Gorzej jest w przypadku stacjonarnych budek, których nie da się przenieść.
Galerię Tomaszów otworzą w październiku
Wszystko wskazuje na to, że już w październiku tomaszowianie będą mogli zrobić zakupy w Galerii Tomaszów. Budowę rozpoczęto kilka miesięcy temu, a we wtorek wmurowano kamień węgielny. Tomasza Szewczyka, dyrektora regionalnego grupy Acteuum, która jest jednym z realizatorów tego obiektu, zapytaliśmy o to, ilu najemców już się zgłosiło.
Uwaga, sezon na wyprzedaże rozpoczęty!
Zaczęły się wyprzedaże. Ceny mocno spadają. Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha przekonuje, że sprzedawcom i tak to się opłaca.
Nowa mini galeria handlowa w Piotrkowie
Wciąż rosnąca liczba Biedronek (i innych dyskontów) w mieście daje jej się we znaki, Spółdzielnia Społem jednak nadal mocno się trzyma, czego dowodem planowane inwestycje. I to nie byle jakie, bowiem przy Al. Armii Krajowej ma powstać mała galeria handlowa. Inwestycje nie ominą również Sezamu.
Chcesz jechać do pracy? Przyjdź na spotkanie z holenderską policją
Holenderscy policjanci będą opowiadać m.in. o handlu ludźmi. To wszystko 20 listopada podczas spotkania „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa, praca w Holandii", które odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej w Piotrkowie.
Posiadał 12 kilogramów nielegalnego tytoniu
W sobotę (14 marca) rano policjanci z piotrkowskiej komendy, podczas działań na terenie jednego z bazarów, zatrzymali 35-latka, który sprzedawał tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Market NOMI znika z Piotrkowa
Market budowlany NOMI w Centrum Handlowym Echo w Piotrkowie wkrótce zostanie zlikwidowany.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat