Artykuły do tagu: Hałas

Mapa akustyczna także w Piotrkowie?
Włodarze dużych miast (powyżej 100 tysięcy mieszkańców) muszą stworzyć tzw. mapy hałasu, na których znajdą się tereny narażone na hałas oraz obszary ciszy i spokoju. Przekroczenie dozwolonych poziomów spowoduje konsekwencje finansowe. Tymczasem my sprawdziliśmy czy w Piotrkowie Trybunalskim również będzie tworzony taki dokument.
EKO piotrkowskie chce walczyć z ''podniebnym'' hałasem
Stowarzyszenie EKO piotrkowskie kolejny raz zdecydowało się spotkać z mieszkańcami Piotrkowa by przekonywać ich, że hałas generowany przez samoloty z piotrkowskiego lotniska, jest szkodliwy dla całego regionu. Tym razem przedstawiciele grupy przyłączyli się do pikniku odbywającego się na osiedlu Wierzeje.
Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
Bedą dodatkowe ekrany na A1 i S8 w Łódzkiem
Na A1 i S8 w województwie łódzkim będą dodatkowe ekrany akustyczne. Do tego zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To efekt działań Najwyższej Izby Kontroli.
Kontrola NIK wykazała, że mieszkający przy S8 i A1 nie są chronieni przed hałasem
Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili, czy mieszkający przy drodze ekspresowej S8 oraz Autostradzie A1 są odpowiednio zabezpieczeni przed hałasem. Kontrola wykazała znaczne przekroczenie norm w 5 spośród 14 badanych miejsc. Zdaniem pracowników NIK zarządca drogi, czyli GDDKiA, nie podjęła działań, które mają na celu prawidłowe zabezpieczenie akustyczne. W łódzkiej delegaturze NIK w poniedziałek obyła się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie.
Zakład przeszkadza wolborzanom?
Część mieszkańców ulic Kitowicza i Reymonta w Wolborzu znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu Fadrew Komponenty - w którym produkuje się półfabrykanty dla przemysłu meblarskiego - skarży się na nadmierny hałas i zapylenie związane z jego funkcjonowaniem.
Komu przeszkadza wesołe miasteczko?
Krzyki dzieci, hałas maszyn i głośna muzyka. Taka sytuacja powtarza się co roku, gdy przed jednym z bloków na osiedlu Barbórka rozstawia się wesołe miasteczko. Dla najmłodszych to świetna zabawa. Okazuje się, że niektórym mieszkańcom taka atrakcja przeszkadza.
25.01.2015 11:01
Zmęczone hałasem?
Podobno poziom hałasu w polskich szkołach jest porównywalny z hałasem na płycie lotniska, z którego startują odrzutowce.
Uderzyła siekierą w auto, bo przeszkadzał jej hałas
4 kwietnia w godzinach przedpołudniowych na ul. Wysokiej w Tomaszowie Mazowieckim policjanci zatrzymali 68-letnią kobietę, która uderzając siekierą, uszkodziła drzwi w samochodzie ciężarowym marki volvo.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat