Artykuły do tagu: GracjanKubica

Rzadziej chodzimy w niedzielę na msze św.
Tylko 36,7% katolików uczęszczało na niedzielne msze święte według najnowszego opracowania „Annuarium Statisticum Ecclesiae in Polonia" Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. To spadek w stosunku do roku poprzedniego.
Na czym polega prawdziwa magia Bożego Narodzenia? Już od początku grudnia jesteśmy bombardowani świątecznymi piosenkami i reklamami, kuszeni wyjątkowymi promocjami w centrach handlowych, a przez to przestajemy się skupiać na tym, co najważniejsze. O komercjalizacji Bożego Narodzenia rozmawialiśmy z ojcem Gracjanem Kubicą, gwardianem klasztoru Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.
Rozpoczął się remont prezbiterium w kościele o. Bernardynów
Rozpoczął się remont prezbiterium w kościele ojców Bernardynów w Piotrkowie. Nową jakość uzyskają: ołtarz główny, ściany i sklepienia. Prace mogą potrwać do Świąt Wielkanocnych w 2018 roku.
Festiwal Młodych już w ten weekend
W dniach 12/13 listopada w Piotrkowie w ramach Festiwalu NADZIEJA odbędzie się III Mladifest. Organizatorem spotkania, które odbędzie się w hali Relax jest Fundacja Divine Mercy.
Świąteczne wydanie „O tym się mówi”: ojciec Gracjan

W wigilijnym wydaniu programu „O tym się mówi” gościem Beaty Hołubowicz – Stachaczyk był ojciec Gracjan, przełożony klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim. Ojciec Gracjan opowiadał o przygotowaniach do świąt, szopce, którą będzie można zwiedzać w klasztorze oraz o symbolice świąt Bożego Narodzenia.
Chór Harmonia w Piotrkowie
Olbrzymia gratka dla miłośników chóralnego śpiewania. Już w najbliższą niedzielę 16 listopada w Klasztorze o. Bernardynów w Piotrkowie wystąpi chór Harmonia. Początek o godzinie 13:00. Na koncert zapraszają Łódzki Dom Kultury i ojcowie Bernardyni.
19.09.2014 09:33
Z Kalwarii do Piotrkowa
- Wielu ludzi przychodzi i pyta, w jaki sposób mogą pomóc. Jesteśmy znów na początku kolejnego etapu drogi - mówił ojciec Gracjan Kubica, który po 6 latach powrócił do Piotrkowa, znów pełni funkcję gwardiana Klasztoru Ojców Bernardynów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat