Artykuły do tagu: Grabica

Gmina Grabica też rozda maseczki mieszakńcom
Na wniosek mieszkańców, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo władze gminy Grabica podjęły decyzję o rozdaniu maseczek ochronnych, które zabezpieczą ich podczas poruszania się po przestrzeni publicznej. Maseczki zostaną zakupione z budżetu gminy, od lokalnych producentów i będą wykonane z materiału, które po wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu będzie można wielokrotnie wykorzystywać.
Gmina Grabica rozda maseczki ochronne wielokrotnego użytku swoim mieszkańcom
Na wniosek mieszkańców, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo władze gminy Grabica podjęły decyzję o rozdaniu maseczek ochronnych, które zabezpieczą ich podczas poruszania się po przestrzeni publicznej. Maseczki zostaną zakupione z budżetu, od lokalnych producentów, będą wykonane z materiału, które po wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu będzie można wielokrotnie wykorzystywać.
Gmina Grabica. Dla kogo maseczki?
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabicy zapewnia pomoc w nabyciu maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy, którzy nie będą w stanie zapewnić sobie ochrony w postaci maseczki ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.
Władze gminy Grabica przyłączają się do pomocy
Maseczki, rękawiczki, kombinezony, środki dezynfekujące, środki czystości, decyzją Urzędu Gminy Grabica, zostały przekazane personelowi ośrodka zdrowia, ratownikom medycznym, policjantom z komisariatu w Grabicy, strażakom ochotnikom należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, pracownikom Poczty Polskiej, aptekom oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
Kulturalne serce gminy Grabica już bije
Pomysł pojawił się w 2015 roku, pięć lat później udało się zakończyć budowę. W sobotę, 15 lutego oficjalnie otwarto Gminne Centrum Kultury w Grabicy. Obiekt jest bardzo pojemny i doskonale wyposażony, mieszkańcy, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mają wreszcie miejsce, w którym będą mogli obcować z kulturą.
Grabica/Moszczenica: Zawarli porozumienie w sprawie modernizacji drogi
Odkąd ruszyła budowa autostrady A1, samorządowcy z gminy Grabica szukają sposobów, by ułatwić kierowcom poruszanie się po lokalnych drogach. W Urzędzie Gminy odbyło się robocze spotkanie władz samorządowych gminy Grabica z reprezentantami gminy Moszczenica poświęcone wspólnemu remontowi drogi łączącej Wolę Bykowską z miejscowościami Daszówka i Bąkowiec.
Pijani kierowcy na drogach regionu. Jeden zasnął za
Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. W tej sprawie interweniowali w poniedziałek policjanci z komisariatu w Grabicy. Z kolei mundurowi z Bełchatowa zatrzymali kierowcę, który wydmuchał blisko 4 promile.
Gmina Grabica: Jakie inwestycje w 2020 roku?
Radni gminy Grabica mają już za sobą budżetową sesję (30 grudnia). Jednogłośnie poparli projekt budżetu gminy na 2020 rok.
Rozśpiewane spotkanie młodych talentów w Szydłowie
Laureaci XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek spotkali się w niedzielę w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szydłowie by podczas koncertu finałowego pokazać przybyłym słuchaczom swoje wokalne możliwości. Wśród wykonanych utworów znalazły się tradycyjne kolędy, ale też nowsze piosenki. Grand prix wyśpiewała Dominika Góra ze Szkoły Podstawowej w Wadlewie.
Sprawdzali, jak działa biogazownia rolnicza
Mieszkańców gminy, samorządowcy i pracownicy Urzędu Gminy Grabica wybrali się do Zalesia w powiecie namysłowskim, by sprawdzić, jak funkcjonuje tamtejsza biogazownia rolnicza.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat