Artykuły do tagu: Gomulin

Żywa lekcja patriotyzmu w szkole w Gomulinie
Piąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego odbyła się we wtorek w Szkole Podstawowej w Gomulinie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Europejski Uniwersytet Latający w Gomulinie
Szkoła Podstawowa im. Ks. M. Wiewiórowskiego w Gomulinie aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego i Dnia Europy. Z tej okazji 15 maja z inicjatywy Szkolnego Klubu Obywatelskiego, którego opiekunkami są Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska, odbyło się spotkanie w ramach akcji edukacyjnej Europejskiego Uniwersytetu Latającego organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej celem było zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. SP w Gomulinie było jedną z 20 szkół z całej Polski, która dołączyła do tegorocznej, V edycji projektu.
09.05.2018 18:04
Zderzenie tirów na DK74
Na drodze krajowej nr 74 na wysokości Gomulina zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
Sport nauczył mnie pokory
Ma zaledwie 16 lat, a już kilkadziesiąt tytułów na swoim koncie, także mistrzostw Polski i Europy. Mowa o Adrianie Sędereckim, uczniu III klasy Gimnazjum w Gomulinie, który od pięciu lat trenuje kickboxing.
O Leśmianie w Gomulinie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego bw Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie wystawiono spektakl poświęcony Bolesławowi Leśmianowi, który przygotowano w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego.
Gabinet profilaktyki medycznej w szkole w Gomulinie
W Szkole Podstawowej w Gomulinie od grudnia działa gabinet profilaktyki medycznej.
Wigilijne stoły w Gomulinie
W gościnnych progach Domu Ludowego w Gomulinie odbył się tegoroczny Przegląd Stołów Wigilijnych, podczas którego swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Autor bestsellerów dla dzieci przyjechał do Gomulina
Uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców autor ponad 40 książek – Grzegorz Kasdepke spotkał się 7 grudnia z uczniami Szkoły Podstawowej w Gomulinie.
Dzień Bezpieczeństwa w Gomulinie
Szkoła podstawowa w Gomulinie wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Żandarmerią Wojskową zorganizowała Dzień Bezpieczeństwa.
Potrącenia rowerzystek w Gomulinie i Raciborowicach
Do dwóch potrąceń rowerzystów doszło w czwartek na terenie powiatu piotrkowskiego - w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska) i Raciborowicach (gm. Moszczenica). Obie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat