Artykuły do tagu: Gomulin

W Gomulinie posadzili Dąb Niepodległości
Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie aktywnie włącza się w obchody Roku dla Niepodległej. Z tej okazji 18 października społeczność szkolna uroczyście posadziła na terenie placówki Dąb Niepodległości, upamiętniający 100-lecie powrotu państwa na mapy Europy.
Bokserskie emocje w Gomulinie
Gala Olimpijskiego Boksu Amatorskiego o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka odbędzie się w najbliższą sobotę w Gomulinie. Początek walk o godzinie 14.00.
Uszkodził genitalia podczas pracy w polu
Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego poważnie uszkodził sobie genitalia podczas prac polowych. na miejsce wypadku wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Bujny i Gomulin będą miały nagłośnienie
A kupią je dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskały z funduszy wojewódzkich. To kolejne sołectwa, które dzięki temu będą mogły lepiej wyposażyć swoje domy ludowe.
Żywa lekcja patriotyzmu w szkole w Gomulinie
Piąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego odbyła się we wtorek w Szkole Podstawowej w Gomulinie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Europejski Uniwersytet Latający w Gomulinie
Szkoła Podstawowa im. Ks. M. Wiewiórowskiego w Gomulinie aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego i Dnia Europy. Z tej okazji 15 maja z inicjatywy Szkolnego Klubu Obywatelskiego, którego opiekunkami są Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska, odbyło się spotkanie w ramach akcji edukacyjnej Europejskiego Uniwersytetu Latającego organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej celem było zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. SP w Gomulinie było jedną z 20 szkół z całej Polski, która dołączyła do tegorocznej, V edycji projektu.
09.05.2018 18:04
Zderzenie tirów na DK74
Na drodze krajowej nr 74 na wysokości Gomulina zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
Sport nauczył mnie pokory
Ma zaledwie 16 lat, a już kilkadziesiąt tytułów na swoim koncie, także mistrzostw Polski i Europy. Mowa o Adrianie Sędereckim, uczniu III klasy Gimnazjum w Gomulinie, który od pięciu lat trenuje kickboxing.
O Leśmianie w Gomulinie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego bw Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie wystawiono spektakl poświęcony Bolesławowi Leśmianowi, który przygotowano w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego.
Gabinet profilaktyki medycznej w szkole w Gomulinie
W Szkole Podstawowej w Gomulinie od grudnia działa gabinet profilaktyki medycznej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat