Artykuły do tagu: Gazomia

14-letni rowerzysta potrącony przez pijanego kierowcę
Do groźnego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie w Gazomi Nowej w gminie Moszczenica. Pijany kierowca peugeota potrącił jadącego w tym samym kierunku nastoletniego rowerzystę. Chłopiec doznał poważnych obrażeń, niezbędne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Co dalej z budynkiem po wygaszanym gimnazjum w Moszczenicy? Rozpoczęte właśnie konsultacje społeczne pokazały jasno, że pomysł z zamianą siedzib trzech instytucji, czyli Szkoły Podstawowej w Gazomi, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosowie i Gminnego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, nie zyskał akceptacji.
Pokazali lokalne zwyczaje
Tradycyjne oczepiny, kiszenie kapusty czy sianokosy - te wszystkie zwyczaje można było obejrzeć podczas I Powiatowego Konkursu Obrzędów udowych, który odbył się w Gazomi Starej (gmina Moszczenica).
Jerzy Rogalski gościł w Moszczenicy
Jerzy Rogalski – znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gazomi.
Piorun uderzył w budynek jednorodzinny
Piorun uderzył w dach budynku jednorodzinnego w Gazomii Nowej w gminie Moszczenica. To skutek wtorkowej burzy, która przeszła nad naszym regionem.
Mają patrona, mają sztandar – wielkie święto w podstawówce w Gazomi
W sobotę w Szkole Podstawowej w Gazomi w gminie Moszczenica miała miejsce niezwykła uroczystość - placówce nadano uroczyście imię świętego Jana Pawła II oraz poświęcono sztandar. W dniu tym świętowano także 90-lecie istnienia podstawówki.
Od nowego roku patronem Szkoły Podstawowej w Gazomii w gminie Moszczenica będzie święty Jan Paweł II. Radni przychylili się do wniosku społeczności szkolnej.
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie
W Szkole Podstawowej w Gazomi odbyły się warsztaty adwentowe. Zajęcia zorganizowała Małgorzata Staniaszek – wychowawczyni klasy II wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Gazomi.
Mieszkańcy gminy Moszczenica są wstrząśnięci tragedią, do której doszło na drodze gminnej we wsi Gazomia. Młody, bo zaledwie 20-letni kierowca, potrącił 34-letniego rowerzystę, mieszkańca tej samej gminy.
Moszczenica: Nowe oblicze szkoły w Gazomi
Nowy wystrój dzięki odnowieniu ścian, słoneczne klasy po wymianie okien i bezpieczny dojazd do szkoły. To zadanie jakie w okresie dwóch wakacyjnych miesięcy realizowane jest w Szkole Podstawowej w Gazomi Starej w gminie Moszczenica. Pierwszy dzwonek już za kilka dni, a tymczasem pracy przy remoncie pozostało dużo. Czy zdążą na czas? Dyrekcja placówki jest o tym przekonana.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat