Artykuły do tagu: Fundacja

Niskorosłość - czyli zaburzenie wzrastania to choroba, którą zagrożonych jest coraz więcej dzieci.
Łapanka - akcja inauguracyjna "Kociej Mamy"
W minioną niedzielę, 28 listopada, nasze Stare Miasto było świadkiem nietypowego wydarzenia. Piotrkowski oddział Fundacji „Kocia Mama” przeprowadził pierwszą łapankę dzikich kotów z tego rejonu miasta. Wszystko to w imię miłości i szacunku do kocich przyjaciół oraz poczucia odpowiedzialności za zwierzę udomowione przez człowieka.
Filia Kociej Mamy w Piotrkowie rusza!!! zapraszamy!
CHCESZ POMAGAĆ ZWIERZĘTOM? ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM „KOCIEJ MAMY”. Piotrkowscy wolontariusze „Kociej Mamy” nie dają za wygraną. Zależy nam na tym, by w naszym mieście powstały struktury fundacji działającej na rzecz kotów. Na jego terenie nie ma żadnej fundacji pomagającej zwierzętom. Jest natomiast wiele do zrobienia, wiele potrzebujących zwierząt, karmicieli, którzy nie mają wsparcia i z pewnością jest dużo osób, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Musimy tylko znaleźć sposób, by do nich dotrzeć. Im więcej piotrkowian zgłosi się do nas, tym więcej będziemy mogli zrobić. Pierwsze kroki już poczyniliśmy. Jest nas kilkoro, mamy dobre chęci i pierwsze małe sukcesiki.
Fundacja
Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt w Bibliotece Pedagogicznej przyjedzie do Piotrkowa znana w naszym województwie łódzka fundacja prozwierzęca "Kocia Mama".
Ponad 3,5 tony darów dla powodzian wyjechało dziś rano z Piotrkowa. Zbiórkę organizowała Fundacja Divine Mercy oraz Caritas. Dary trafią do Janowca.
Ostatnio głośno było w Piotrkowie o powstaniu Fundacji “Wyciągamy Dzieci z Bramy”. Okazało się, że decyzja o jej utworzeniu, a w zasadzie jej wprowadzenie w życie spowodowało spore zamieszanie w mieście. Dyrektor MOK-u stracił posadę, a lokalni politycy ruszyli do akcji, organizując konferencje prasowe w plenerze i debaty w Radzie Miasta. I to wszystko w związku z fundacją, która na dobre nie zaczęła jeszcze działać.
Piotrków: Z akcji powstała fundacja
Kiedy zaczynali akcję, nie było ani jednego uczestnika. Następnie kilkanaścioro dzieci zostało przyprowadzonych z piotrkowskich podwórek. Potem były festyny, świetlice i Ośrodek Edukacji Artystycznej „Wyciągamy dzieci z bramy”.
Siedem tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznej akcji „Piotrków dla Sudanu”. To niestety mniej niż w zeszłym roku - powiedział ksiądz Arkadiusz Lechowski.
Adopcja na odległość dzieci z ogarniętego konfliktami zbrojnymi Sudanu nie jest tak wdzięczna, jak w przypadku wielu innych biednych krajów afrykańskich. W związku z prześladowaniami, adopcje są anonimowe (nie są ujawniane personalia dzieci, które otrzymują wsparcie). Na ich twarzach rzadko gości uśmiech, ich dzieciństwo kończy się bardzo szybko. Są chore, wystraszone, wiele z nich widziało, jak ginęli rodzice.
Ruszył
Ponad 10 ton żywności ma do rozdania piotrkowska fundacja Divine Mercy współpracująca z łódzkim Caritasem. Akcja właśnie ruszyła. Mąka, mleko, sery, płatki kukurydziane, dżem - to pierwsze produkty jakie otrzymują wskazane przez MOPR osoby. Z tej formy pomocy można skorzystać raz w miesiącu. Fundacja mieści się przy ul. Pijarskiej 4 w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat