Artykuły do tagu: Fundacja

Spektakl poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego
W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". W trakcie koncertu zostaną wykonane pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie. W koncercie wystąpią profesjonalni muzycy.
Gmina straciła 10 mln. Fundacja pod lupą prokuratury
Kleszczów stracił 10 mln złotych w wyniku działalności Fundacji Rozwoju tej gminy. Tak wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli i prokuratury. Chodzi o niekorzystny obrót nieruchomościami i politykę wynagrodzeń.
Nowy wykaz leków refundowanych
Od 1 maja 2017 roku obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych, na którym znalazły się m.in. kolejne leki na chorych na stwardnienie rozsiane czy niewydolność serca. Seniorzy po 75 roku życia bezpłatnie dostaną np. nowe leki stosowane w nadciśnieniu. Zmieniają się ponadto niektóre programu lekowe.
Sportowcy pomagają choremu Michałowi, pomóż i Ty
Przyjdź na turniej i pomóż spełnić marzenie 17-letniego Michała, jednego z podopiecznych fundacji Mam Marzenie. 2 kwietnia w piotrkowskiej Hali Relax odbędzie się piłkarski turniej charytatywny.
Jeden procent dla kotów
W piotrkowskiej społeczności świadomość na temat opieki nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi oraz potrzeby ich kastracji jest ciągle bardzo niska, choć stopniowo widać zmiany. Działacze piotrkowskiej pro kociej Fundacji „Miasto Kotów” upatrują w tym swój skromny udział.
Dary z OEA MOK dla Fundacji Miasto Kotów
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK, przekazał w poniedziałek 13 lutego zgromadzoną karmę, żwirek oraz kocie akcesoria piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, która w swej działalności sprawuje opiekę nad bezdomnymi kocurami na terenie miasta.
Wspierajmy
Fundacja Miasto Kotów działa na rzecz bezdomnych kotów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nieprzerwanie od 2013 roku. Wolontariusze Fundacji zajmują się ratowaniem kotów, leczeniem, kastracją oraz tymczasową opieką nad zwierzętami porzuconymi. Prowadzą także działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, informacyjne dla mieszkańców miasta na temat ich praw i obowiązków oraz współpracują z tzw. karmicielami kotów. Rocznie przez fundację przewija się ok. 150 potrzebujących zwierząt (bezdomnych, wolno żyjących, właścicielskich). Około 70 zwierząt rocznie znajduje kochające domy. Kilkadziesiąt kotów dzięki współpracy z ich karmicielami zostaje wykastrowanych i jeśli wymaga tego sytuacja - leczonych.
Darmowe leki dla seniorów – nie tak miało być?
Ustawa gwarantująca bezpłatne leki dla seniorów obowiązuje od 1 września. Ale nie tak wyobrażali ją sobie seniorzy, już od momentu wejścia ustawy w życie zaczęły się kontrowersje. Osoby po 75. roku życia narzekają, że na liście leków są te, które i tak kosztowały mało, natomiast najdroższe i najbardziej seniorom potrzebne są płatne.
Przez kilka dni leżał sam. Głodny i sparaliżowany
Wolontariuszki Fundacji Miasto Kotów (Marta i Nicola) odebrały telefon z informacją, że na Górze Kamieńsk jest sparaliżowany od pasa w dół kociak.
Odznaczenie From the Depths dla OSP Rozprza
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy otrzymała specjalne wyróżnienie od Fundacji From the Depths. Wyróżnienie to przyznano strażakom za ich zaangażowanie w ratowanie rozprzańskiego cmentarza żydowskiego. Uroczystość wręczenia wyróżnienia miała miejsce w Warszawie podczas Ceremonii Wręczenia Wyróżnień im. Antoniny i Jana Żabińskich dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat