Artykuły do tagu: Firma

Prowadzisz firmę? Jesteś księgowym? Czy wiesz o nowych obowiązkach z tym związanych?
Bogdan Zatorski, ekspert podatkowy, ekonomiczny i księgowy związany z programami finansowo-księgowymi w firmie SAGE. Jej pracownik od 19 lat, a wcześniej również ekonomista i księgowy z bardzo bogatym doświadczeniem.
Kurs pierwszej pomocy - pomysł na firmowy event
Codziennie te same obowiązki, podobne zlecenia i Ci sami klienci? Stagnacja dla firmy to pierwszy gwóźdź do trumny i główny powód znudzenia pracowników. Stają się oni przez to mniej aktywni, pomysłowi i wydajni. Chcąc zmobilizować podwładnych do pracy, należy zastanowić się nad interesującym systemem motywacyjnym, łącząc go z integracją.
Faktoring - stała pozycja w menu narzędzi finansowych branży Horeca
Branża gastronomiczna to jedyny kanał sprzedaży produktów FMCG, który w 2017 roku odnotował wzrost. Co więcej, zmiana nawyków konsumenckich, mimo licznych problemów przed jakimi stanęły firmy z sektora HoReCa, daje powody do optymizmu. Jeśli przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej chcą jednak skorzystać z potencjalnych możliwości jakie niesie ze sobą tendencja wzrostowa, niezbędne jest utrzymanie przez nich płynności finansowej. W tym kontekście nie dziwi nikogo rosnąca popularność faktoringu, który jest obecnie najszybszym i najprostszym sposobem na zatory płatnicze i gwarancję stabilizacji finansowej.
Jak wybrać wirtualne biuro w Warszawie?
Bez wątpienia wirtualne biuro jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu przedsiębiorców, a w szczególności tych, którzy nie mają własnego lokalu. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze łatwo zadecydować o tym, które wirtualne biuro jest odpowiednie. Przede wszystkim wtedy, gdy mieszkamy w dużym mieście, jak np. Warszawa. Zatem zwróćmy uwagę na najważniejsze aspekty, które zadecydują o wybraniu właściwego miejsca.
Sposoby na lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa
Usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa wpływa na podniesienie efektywności pracy. Do sposobów polepszenia działalności firmy można zaliczyć właściwe promowanie przedsiębiorstwa i wdrożenie aplikacji z zakresu Business Intelligence.
Na czym polega doradztwo strategiczne?
W każdym przedsiębiorstwie, bez względu na branżę oraz wielkość, ważne jest planowanie i przewidywanie przyszłości. Dzięki temu możemy stwierdzić, w którym kierunku powinna rozwijać się firma, by dalej osiągać dobre wyniki lub je poprawić, jeżeli nastąpił spadek. Zwróćmy jednak uwagę na to, że w zależności od wielkości firmy, możemy mieć do czynienia z różnicami w kapitale, zarówno finansowym, jak i ludzkim. W takiej sytuacji często konieczna jest pomoc z zewnątrz, by lepiej określić dalsze działanie firmy. Wtedy najczęściej wykorzystujemy doradców strategicznych. Zatem zwróćmy uwagę na to, czym właściwie zajmują się takie osoby.
Firma wiarygodna finansowo, czyli o czym mówią certyfikaty?
Wraz z rozwojem sektora FinTech, instytucje finansowe nieustannie zabiegają o polepszenie swojej działalności. Sprawia to, że na rynku dostępnych jest coraz więcej firm wiarygodnych finansowo. Rzetelna instytucja to taka, która świadczy najwyższej jakości usługi i działa na rzecz klienta. Jakie są najważniejsze certyfikaty wręczane pożyczkodawcom?
Ukradli telefony z firmy kurierskiej
Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paczki z magazynu firmy kurierskiej w Piotrkowie. W przesyłce znajdowały się cztery telefony komórkowe, których łączna wartość wynosi około 18 tys. zł. Za ten czyn mogą otrzymać karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności
Zakładasz firmę? Wybierz odpowiednią siedzibę biura!
Rozpoczęcie działalności gospodarczej to duże wyzwanie, które wiąże się z licznymi obowiązkami. Poza załatwieniem wszystkich, niezbędnych formalności, konieczny jest także wybór dobrej siedziby w możliwe jak najlepszej lokalizacji. Co to jednak oznacza w praktyce i na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas wynajmu powierzchni biurowej? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszej części tekstu.
Firmowe imprezy świąteczne - jak je zorganizować?
Przed nami najgorętszy okres w roku - szukanie prezentów, szykowanie się do świąt, a czasem także organizowanie przyjęć. W końcu grudzień to czas, w którym odbywają się firmowe imprezy świąteczne. Warto zadbać, aby były na odpowiedni poziomie i wszyscy goście mile je wspominali. To wcale nie jest takie trudne zadanie!

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat