Artykuły do tagu: Film

Ciekawe premiery w kinie HELIOS
W tym tygodniu miłośnicy oglądania filmów na dużym ekranie, będą mieli w czym wybierać jeśli chodzi o premiery w piotrkowskim Kinie HELIOS. Będzie można roześmiać się do łez przy komedii "Teściowie", przestraszyć nie na żarty, podczas seansu horroru "Wcielenie", a w napięciu przytrzyma widzów dramat "Small World".
BARANOVSKI debiutuje w filmie
BARANOVSKI debiutuje w nowej roli – na kinowym ekranie. Wystąpił w komedii „Teściowie" w reżyserii Kuby Michalczuka. Na planie spotkał się z największymi gwiazdami polskiego kina: Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną i Adamem Woronowiczem. To szalona opowieść o weselu po odwołanym ślubie – gdy wszystkim puszczają hamulce, zespół gra w najlepsze... Film można już oglądać na pokazach przedpremierowych w kinach w całej Polsce.
Kolejne premiery w kinie HELIOS
Kilka premier zaplanowano na piątek w piotrkowskim kinie HELIOS. Będzie można zobaczyć m.in. polską komedię „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej. W rolach głównych Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.
Kino Helios zaprasza. W repertuarze premiera Czarnej Wdowy
Piotrkowskie kino Helios opublikowało repertuar na nadchodzący tydzień (9-15 lipca). Miłośników "dziesiątej muzy" czeka m. in. premiera, osadzonej w marvelowskim uniwersum "Czarnej Wdowy". Spore uznanie krytyków zyskały też takie pozycje jak: "Nikt" w reżyserii Ily Naishullera oraz "Bodyguard i żona zawodowca"Patricka Hughesa.
Film o wojennej historii Parzniewic
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
IPN przygotował film o dziecięcym obozie w Łodzi
„Obóz na Przemysłowej - poznaj nasz strach” to film przygotowany przez łódzki oddział IPN. Przedstawia historię niemieckiego obozu dla Polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci! O filmie zrobiło się głośno w całym kraju po tym jak Facebook go zablokował, uznając jego treść za polityczną.
Chcesz nauczyć dziecko empatii? Nie pozwól mu oglądać bajek
Popularne filmy animowane dla dzieci nie uczą empatii. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bath i Uniwersytetu w Calgary, którzy przeanalizowali 16 popularnych bajek dla dzieci. Jak skrupulatnie wyliczyli, w trakcie godzinnego seansu dziecko widzi aż dziewięć sytuacji, gdy postaci z kreskówki odczuwają fizyczny ból. I, jak podkreślają autorzy badania, nikt tym cierpiącym postaciom nie współczuje.
Co różni kolędy i pastorałki?
Kolędy i pastorałki - to tematyka dwóch kolejnych odcinków realizowanych w ramach cyklu "Boże Narodzenie z Miejskim Domem Kultury". Ich bohaterką jest Kamilla Biniek-Kaczorowska, instruktor MDK w Opocznie, prowadząca zespoły śpiewacze działające pod patronatem opoczyńskiej instytucji kultury.
Darmowy seans filmowy w mediatece
W sobotę (12.09) w auli Mediateki 800-lecia odbędzie się projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska”. To historia jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.
NFZ uczy w czasach pandemii
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję cyklu filmów edukacyjnych "Bezpieczni w czasie epidemii". Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat