Artykuły do tagu: Festiwal

Przedszkolaki prezentowały się na piotrkowskiej scenie
Bociany, żaby, księżniczki, książęta i wiele innych bajkowych postaci można było w poniedziałek zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. To w ramach XVI już Festiwalu Twórczości Przedszkolaków "Fantazja".
Młodzi naukowcy eksperymentowali w Piotrkowie
Pastę słoniową, złoty deszcz czy zamianę dźwięku na fale - to wszystko można było zobaczyć w czwartek podczas pierwszego międzyszkolnego Festiwalu Nauki. Uczniowie czterech piotrkowskich podstawówek przygotowali ciekawe doświadczenia, dzięki czemu udowodnili, że uczyć można się także przez zabawę. Wydarzenie zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie.
Międzynarodowy sukces młodych aktorów z Piotrkowa
Zespół Absurdalni, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", który odbył się w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.
Muzyka lekka i przyjemna, niekoniecznie łatwa. Szkoła muzyczna zaprasza na Letni Festiwal
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie zaprasza na Letni Festiwal. Jak mówią organizatorzy, publiczność będzie mogła zaznać muzyki lekkiej i przyjemnej, ale niekoniecznie łatwej. Będzie też coś dla ciała, tzn. kiełbaski z grilla, słodkości i napoje.
Sukces piotrkowian w Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku”
Grand Prix za układ akrobatyczno - stójkarski zdobyła Sandra Cieślak z Piotrkowskiej Fundacji Talentów. Jej koleżanki z grupy także wróciły z tarczą z XI Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku” w Dobrzeniu Wielkim.
Wielki finał Festiwalu Kultury Miast Partnerskich
- Szósty Festiwal Kultury Miast Partnerskich uważam za zamknięty - słynną formułę wygłosił Bogdan Munik, sekretarz Piotrkowa Trybunalskiego i tym samym zakończył kolejną edycję festiwalu.
Trwa VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich
Sobotnia część tej wyjątkowej imprezy rozpoczęła się koncertami wokalnymi w muzeum przy Placu Zamkowym 4.
Zespół Timingeriu zainaugurował VI edycję Festiwalu Kultury Miast Partnerskich
Oprócz wrocławskiego zespołu, podczas festiwalu zaprezentują się również artyści z Ukrainy, Litwy, Węgier, Serbii, Chorwacji, Grecji oraz Izraela.
Koncert jazzowy w kościele, występ chóru w cerkwi, czyli kolejna odsłona Festiwalu Kultury Miast Partnerskich
Zachęcamy do zapoznania się z programem VI Festiwalu Kultury Miast Partnerskich i IV Nocy Traktu Wielu Kultur, które odbywać się będą od 24 do 26 maja w Piotrkowie Trybunalskim. W piątek warto wybrać się na przykład do kościoła ewangelickiego,odbędzie się tam koncert zespołu Slavic Jazz Ungerground, w sobotę w piotrkowskiej cerkwi prawosławnej wystąpią natomiast członkowie greckiego chóru prawosławnego, a w niedzielę gości z wszystkich miast partnerskich będzie można posłuchać i zobaczyć podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w piotrkowskim amfiteatrze. Na jego koronie w sobotę i niedzielę będą się znajdować stoiska promocyjne poszczególnych miast partnerskich, będzie tam można m.in. spróbować lokalnych potraw. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.
Kapela z Piotrkowa zwycięzcą XV Festiwalu Folkloru Miejskiego
Piętnasty Festiwal Folkloru Miejskiego przeszedł do historii. Jurorzy nie mieli żadnych wątpliwości, że pierwsze miejsce powinno przypaść piotrkowskiej Kapeli Spod Dębu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat