Artykuły do tagu: Farna

Film "Kafarnaum" to kolejna propozycja, przygotowana przez pracowników piotrkowskiego kina Piksel. Seans odbędzie się w czwartek w Mediatece 800-lecia, początek o godzinie 18.00.
Walące się ściany w samym sercu miasta
Zawalony fragment ściany już od wielu dni straszy na podwórku jednej z kamienic przy ul. Farnej. Mieszkańcy boją się, że jeśli szkody nie zostaną szybko naprawione, wówczas może dojść do tragedii.
Tabliczki na Farnej zamocują ponownie
Mieszkańcy spacerujący ul. Farną w Piotrkowie zauważyli brak mosiężnych tabliczek, które przedstawiają wizerunki herbów piotrkowskich cechów rzemieślniczych. Spokojnie, nie zostały skradzione!
Urząd Miasta namawia do wagarowania?
Po raz pierwszy Urząd Miasta w Tomaszowie organizuje „Legalne Wagary". Akcja skierowana jest do publicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Pomysł powstał z inicjatywy członków Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Każdy uczeń, który weźmie udział w zabawie, ma szansę otrzymać bilet na koncert Ewy Farnej, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca. - Zamiast wagarować w parku, wystarczy... pomagać – zachęcają organizatorzy.
Tajemnice wieży farnej...
Jakie tajemnice kryje wieża farna? Czy w jej wnętrzu naprawdę wiszą na łańcuchach kości „wielkoludów” wykopane w bagnistych okolicach Bugaju? Gdzie mieści się skarbczyk, w którym rzekomo ukrywał się sam Władysław Łokietek? Wyprawa na szczyt najwyższej wieży w mieście okazała się być niezwykłą przygodą dla naszej dziennikarskiej ekipy…
Farna w Piotrkowie już otwarta
Po generalnym remoncie, trwającym kilka miesięcy, uroczyście otwarta została ulica Farna w Piotrkowie. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele miasta, Izby Rzemieślniczej w Łodzi oraz piotrkowskiego Cechu Rzemiosł Różnych
Wkrótce zostanie ukończona przebudowa ulicy Farnej w Piotrkowie Trybunalskim. Nowym i zapewne ciekawym elementem nawierzchni drogowej są mosiężne tablice z wizerunkami herbów cechów rzemieślniczych. Jest ich 12 i każdy symbolizuje coś innego.
Remont Farnej prawie zakończony
Dobiega końca modernizacja ulicy Farnej. Na odcinku łączącym Krakowskie Przedmieście z placem Czarnieckiego zakończyły się roboty związane z infrastrukturą podziemną.
Remont ulicy Farnej rozpoczął projekt Trakt Wielu Kultur II. Piotrków czeka jednak na dofinansowanie unijne. Pieniądze dzieli Urząd Marszałkowski.
Archeologiczne odkrycie podczas remontu Farnej
Trwa remont ulicy Farnej. W trakcie prac ziemnych natrafiono na ślady najstarszego osadnictwa zlokalizowanego w obrębie Starego Miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat