Artykuły do tagu: Fara

Requiem w klasycznym rycie rzymskim
Msza Św. za zmarłych (Requiem) w klasycznym rycie rzymskim odbędzie się 24 listopada (sobota), o godzinie 19:00 w piotrkowskiej farze.
Dzwon Warneńczyka ponownie zabrzmiał w Piotrkowie
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.
Zabrzmi dzwon piotrkowskiej Fary
Piotrków Trybunalski wraca do tradycji bicia dzwonu Władysława III Warneńczyka, który znajduje się w kościele farnym. Jak informuje Urząd Miasta, dzwon będzie bił codziennie o godz. 18.00.
W czwartek kolejna msza trydencka
Kolejna msza trydencka odbędzie się 3 maja w Piotrkowie Trybunalskim. Nabożeństwo w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawione w uroczystość NPM Królowej Polski w Kościele św. Jakuba. Początek o godzinie 16.00.
Wkrótce ruszą zapisy na pielgrzymkę
Zbliża się kolejna, 148. już, Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Wierni wyruszą z naszego miasta 11 lipca.
Fara nie będzie już pękać
Prace remontowe warte milion złotych rozpoczęły się właśnie w piotrkowskiej Farze. Specjalna firma dokona wzmocnienia fundamentów świątyni. Dzięki pracom mury kościoła nie powinny już pękać.
Oto nowy proboszcz piotrkowskiej Fary
Zmiana na stanowisku proboszcza kościoła farnego w Piotrkowie.
Marsz dla Życia i Rodziny w Piotrkowie
W najbliższą niedzielę, 15 maja w Piotrkowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.
W piotrkowskiej Farze znów będą remonty
Gośćmi piątkowego programu "O tym się mówi" na antenie Strefy FM byli ks. Andrzej Chycki, proboszcz parafii p.w. św. Jakuba w Piotrkowie oraz Wojciech Malesa, pracownik parafii. Opowiadali o zabiegach renowacyjnych, na które czeka piotrkowska świątynia.
Fara Pomnikiem Historii, tylko kiedy?
Czy po czterech latach od złożenia wniosku w sprawie nadania piotrkowskiej Farze tytułu Pomnika Historii, nastąpi wreszcie przełom? Być może, bo Piotrków odwiedzili ostatnio przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który opiniuje takie wnioski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat