Artykuły do tagu: Famur

27.10.2014 06:04
Pioma nie zniknęła
Famur wchłonął Piomę. Nie oznacza to jednak, że piotrkowska spółka przestała istnieć. - Pracownicy mogą spać spokojnie – zapewnia szef Solidarności w Piomie.
Famur połączył się z Piomą
1 października nastąpiło połączenie katowickiego Famuru S.A. ze spółką zależną Fabryką Maszyn Górniczych Pioma S.A. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Właściwy sąd dokonał już rejestracji przeniesienia majątku spółki zależnej.
Pioma: Dobrowolne zwolnienia pracowników
Właściciel Piomy ogranicza zwolnienia. Jak przewodniczący Solidarności w spółce - Jerzy Warzocha, zabiegi związkowców u prezesów spółek przyniosły efekt.
Pioma: Prezes zaakceptował propozycję Warzochy
Prezes Zarządu Fabryki Maszyn Górniczych Pioma jest przychylny proponowanemu przez związkowców rozwiązaniu dotyczącemu redukcji zatrudnienia w fabryce. Teraz wszytko zależy od właściciela.
Rozmowy w Katowicach nie przyniosły rezultatu
Przedstawiciel załogi piotrkowskiej Piomy spotkał się wczoraj w Katowicach z właścicielem grupy Famur, Jackiem Domagałą.
Piotrków: Kolejne redukcje etatów w Piomie
W spółkach piotrkowskiej PIOMY kolejne redukcje etatów. Teraz prace ma stracić ponad 50 osób.
Nie będzie zwolnień grupowych w spółkach piotrkowskiej PIOMY. Mimo zapowiedzi redukcji zatrudnienia o ponad 300 osób, do końca września tego roku pracę straciło tylko kilkadziesiąt z nich.
4 grudnia to dla górników, a także odlewników dzień szczególny. Okazuje się jednak, że pracownicy piotrkowskiej PIOMY dzisiaj będą pracować normalnie. Dopiero po południu odbędą się okolicznościowe uroczystości.
Piotrków: Licytują Piomę na aukcji
Główny gmach Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA przy ul. Dmowskiego za okrągłe pięć milionów, sąsiedni biurowiec nieco taniej, bo za 4,5 miliona złotych - tyle pieniędzy musi mieć w zanadrzu każdy, kto chciałby zostać nowym właścicielem budynków od dziesięcioleci wpisanych w przemysłowy krajobraz Piotrkowa Trybunalskiego. Nieruchomości można licytować na internetowej aukcji Allegro.
Nie pozostaną bez pomocy
Kolejne grupowe zwolnienia w Piotrkowie tym razem dotkną firmę Pioma Odlewnia. Dyrekcja o swoim zamiarze oficjalnie poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Już niedługo pracę stracą ślusarze, spawacze, tokarze, ale także ludzie o zawodach mniej popularnych czyli wytapiacze, wybijacze form czy rdzewiacze.- Będziemy tym ludziom pomagać- mówi Henryka Gawrońska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat