Artykuły do tagu: Fajerwerki

Uważajcie przy odpalaniu fajerwerków!
15-latkowi wybuchła w ręku petarda. Chłopak ma uszkodzoną dłoń. Przeszedł już operację. Nadal przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło 29 grudnia w Łodzi. Przed nami sylwestrowa noc, dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy odpalaniu materiałów pirotechnicznych.
W Piotrkowie będzie pokaz fajerwerków
Piotrków powita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni. Tradycyjnie o północy w okolicach wieży ciśnień odbędzie się kilkuminutowy pokaz.
Przykre skutki Sylwestra. Psy czekają na właścicieli w schronisku
Osiem przestraszonych psów trafiło do piotrkowskiego schroniska po sylwestrowej nocy. Jedna zguba już została odebrana, pozostałe czekają na właścicieli.
Jak pomóc zwierzętom przetrwać Sylwestra?
Noc Sylwestrowa nam kojarzy się z hucznym świętowaniem, ale dla zwierząt może być prawdziwą udręką. Huk petard i fajerwerków często wywołuje u czworonogów agresję lub napady paniki, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do zawału serca.
Miejski rzecznik konsumentów ostrzega
Co prawda służą do celów rozrywkowych, ale mogą być naprawdę niebezpieczne. Fajerwerki zawierają przecież materiały wybuchowe.
Nowy Rok przywitamy pokazem sztucznych ogni
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Pokaz fajerwerków w Piotrkowie
Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni zorganizowano w Piotrkowie tradycyjne z wieży ciśnień.
O północy fajerwerki z wieży ciśnień
Kolejny rok w Piotrkowie Trybunalskim nie zostanie zorganizowany miejski Sylwester. Musimy zadowolić się fajerwerkami z wieży ciśnień.
Nie zepsuj sobie Sylwestra!
Tej jednej nocy odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Będzie głośno, będzie radośnie, ale czy na pewno bezpiecznie?
To, że Nowy Rok przywitamy wystrzałami petard i innych środków pirotechnicznych jest więcej niż pewne. Nie wiadomo natomiast, czy każdy wyjdzie z tego bez szwanku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat