Artykuły do tagu: Fabryka

Piotrków: Kolejne redukcje etatów w Piomie
W spółkach piotrkowskiej PIOMY kolejne redukcje etatów. Teraz prace ma stracić ponad 50 osób.
Nie będzie zwolnień grupowych w spółkach piotrkowskiej PIOMY. Mimo zapowiedzi redukcji zatrudnienia o ponad 300 osób, do końca września tego roku pracę straciło tylko kilkadziesiąt z nich.
PIOMA: Kilkadziesiąt osób oczekujących na węgiel
Przed piotrkowską PIOM-ą od wczoraj kilkadziesiąt osób czeka w długiej kolejce na przysługujący im deputat węglowy.
4 grudnia to dla górników, a także odlewników dzień szczególny. Okazuje się jednak, że pracownicy piotrkowskiej PIOMY dzisiaj będą pracować normalnie. Dopiero po południu odbędą się okolicznościowe uroczystości.
Piotrków: Licytują Piomę na aukcji
Główny gmach Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA przy ul. Dmowskiego za okrągłe pięć milionów, sąsiedni biurowiec nieco taniej, bo za 4,5 miliona złotych - tyle pieniędzy musi mieć w zanadrzu każdy, kto chciałby zostać nowym właścicielem budynków od dziesięcioleci wpisanych w przemysłowy krajobraz Piotrkowa Trybunalskiego. Nieruchomości można licytować na internetowej aukcji Allegro.
Było już kilka kompleksowych kontroli. Zapowiedziane są kolejne. Czy to tylko rutynowe działania? Niektórzy mieszkańcy i działkowicze z ulicy Gęsiej twierdzą, że zlokalizowany w ich sąsiedztwie zakład produkcji mebli zatruwa środowisko.
Nie pozostaną bez pomocy
Kolejne grupowe zwolnienia w Piotrkowie tym razem dotkną firmę Pioma Odlewnia. Dyrekcja o swoim zamiarze oficjalnie poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Już niedługo pracę stracą ślusarze, spawacze, tokarze, ale także ludzie o zawodach mniej popularnych czyli wytapiacze, wybijacze form czy rdzewiacze.- Będziemy tym ludziom pomagać- mówi Henryka Gawrońska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Prezydent spotkał się z prezesami spółek PIOMY
Fala zwolnień w spółkach Piomy trwa. Dziś z prezesami spółek spotkał się prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, który w rozmowie z naszym reporterem przyznał, że te zwolnienia są niestety konieczne.
Pioma Odlewnia oficjalnie poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie o zamiarze zwolnień grupowych. To trzecia firma z grupy FAMUR, która wysłała takie pismo do Urzędu Pracy.
Kolejne zwolnienia w piotrkowskich spółkach Grupy FAMUR. Tym razem zatrudnienie stracą pracownicy Piomy SA.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat