Artykuły do tagu: Fabryka

Nie będzie zwolnień grupowych w spółkach piotrkowskiej PIOMY. Mimo zapowiedzi redukcji zatrudnienia o ponad 300 osób, do końca września tego roku pracę straciło tylko kilkadziesiąt z nich.
PIOMA: Kilkadziesiąt osób oczekujących na węgiel
Przed piotrkowską PIOM-ą od wczoraj kilkadziesiąt osób czeka w długiej kolejce na przysługujący im deputat węglowy.
4 grudnia to dla górników, a także odlewników dzień szczególny. Okazuje się jednak, że pracownicy piotrkowskiej PIOMY dzisiaj będą pracować normalnie. Dopiero po południu odbędą się okolicznościowe uroczystości.
Piotrków: Licytują Piomę na aukcji
Główny gmach Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA przy ul. Dmowskiego za okrągłe pięć milionów, sąsiedni biurowiec nieco taniej, bo za 4,5 miliona złotych - tyle pieniędzy musi mieć w zanadrzu każdy, kto chciałby zostać nowym właścicielem budynków od dziesięcioleci wpisanych w przemysłowy krajobraz Piotrkowa Trybunalskiego. Nieruchomości można licytować na internetowej aukcji Allegro.
Było już kilka kompleksowych kontroli. Zapowiedziane są kolejne. Czy to tylko rutynowe działania? Niektórzy mieszkańcy i działkowicze z ulicy Gęsiej twierdzą, że zlokalizowany w ich sąsiedztwie zakład produkcji mebli zatruwa środowisko.
Nie pozostaną bez pomocy
Kolejne grupowe zwolnienia w Piotrkowie tym razem dotkną firmę Pioma Odlewnia. Dyrekcja o swoim zamiarze oficjalnie poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Już niedługo pracę stracą ślusarze, spawacze, tokarze, ale także ludzie o zawodach mniej popularnych czyli wytapiacze, wybijacze form czy rdzewiacze.- Będziemy tym ludziom pomagać- mówi Henryka Gawrońska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Prezydent spotkał się z prezesami spółek PIOMY
Fala zwolnień w spółkach Piomy trwa. Dziś z prezesami spółek spotkał się prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, który w rozmowie z naszym reporterem przyznał, że te zwolnienia są niestety konieczne.
Pioma Odlewnia oficjalnie poinformowała Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie o zamiarze zwolnień grupowych. To trzecia firma z grupy FAMUR, która wysłała takie pismo do Urzędu Pracy.
Kolejne zwolnienia w piotrkowskich spółkach Grupy FAMUR. Tym razem zatrudnienie stracą pracownicy Piomy SA.
Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność podjęła uchwałę w sprawie podjęcia działań mających na celu wstąpienia w spór zbiorowy z pracodawcą.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat