Artykuły do tagu: Ekonomia

Chcą rozwiązać Regionalną Izbę Gospodarczą?
Z Regionalną Izbą Gospodarczą nie łatwo się skontaktować. Telefonicznie się nie udało, drogą mailowa również nie. Byli członkowie mówią, że RIG-u właściwie już nie ma. Czy rzeczywiście Izba, która w przyszłym roku obchodziłaby swoje 30-lecie, jest w Piotrkowie Trybunalskim już niepotrzebna?
Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Woli Krzysztoporskiej
Nowa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale lokalna w Podstrefie Wola Krzysztoporska ŁSSE. Chodzi o firmę Cermont sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej, która w poniedziałek (30 stycznia) uroczyście odebrała zezwolenie na działalność w Strefie.
Jak powiększała się strefa euro?
Strefa euro to unia walutowa, do której należy 19 z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, przykład realizacji idei integracji gospodarczej, do której dąży Unia Europejska. O wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty zadecydowano w Traktacie z Maastricht. Unia walutowa jest według tego dokumentu częścią pierwszego z trzech filarów integracji europejskiej.
Strefa zatrudni ok. 1000 osób
W tym roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zatrudni około 1000 osób, o ponad 500 mniej niż w zeszłym roku. Nie oznacza to jednak, że Strefa przestaje się rozwijać.
Kredyty w Piotrkowie za drogie? Pożycz za 0zł i bez BIK
Coraz częściej sięgamy po dodatkowe formy finansowania. Już 13% społeczeństwa spłaca jakiś kredyt lub pożyczkę. Potrzebujemy pieniędzy szybko i bez zbędnych formalności, a umowy muszą być przejrzyste i bezpieczne dla naszego portfela. Którą zatem opcję powinniśmy wybrać- pożyczkę w firmie pożyczkowej czy kredyt gotówkowy w banku? Które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym konkretnym przypadku?
Antoni Ptak na liście najbogatszych Polaków
Piotrkowianin Antoni Ptak znalazł się na 11. miejscu rankingu „100 Najbogatszych Polaków” magazynu „Forbes”.
Wykłady z ekonomi dra Piotra Grabowskiego
Dr Piotr Grabowski ekonomista z Gorzkowic, adiunkt Politechniki Częstochowskiej rozpoczął cykl wykładów z ekonomii dla członków Forum Młodych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat