Artykuły do tagu: Dziki

Żołnierze będą strzelać do dzików
Wojska Obrony Terytorialnej mają włączyć się w akcję odstrzału dzików. Według Ministerstwa Obrony Narodowej zredukowanie liczby zwierząt jest konieczne, bo mogą być one nosicielami wirusa ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń.
Goniły go dziki, uciekł na drzewo
28-letni mężczyzna, wracający z dyskoteki, został zaatakowany przez dziki. Przed napastnikami uciekł na drzewo, stamtąd wezwał na pomoc policję.
Orzeł, jastrząb oraz sowa między innymi takie dzikie ptaki można było obejrzeć w sobotę podczas pokazu, który odbył się na Placu Pofranciszkańskim.
Pomór świń – czy mamy się bać?
Są dzikie, złe i mają ostre kły. Kto taki? Rzecz jasna, dziki, na które skarży się coraz więcej mieszkańców naszego regionu. Zwierzęta zbliżają się do domostw, rozkopują uprawy czy ogródki... I stanowią pośrednie zagrożenie dla hodowców trzody. Ale - bynajmniej - nie z wyżej wymienionych powodów. Znacznie poważniejszy problem to afrykański pomór świń, na który podatne są zarówno dziki, jak i trzoda chlewna.
03.08.2016 06:31
Dziki do odstrzału?
Dziki nie tylko dają się we znaki rolnikom, niszcząc uprawy, ale też roznoszą chorobę wirusową ASF. Jak ograniczyć ich populację w Polsce? Swoje pomysły mają izby rolnicze i minister rolnictwa.
Dziki grasują pod Tomaszowem i Sulejowem
Mieszkańcy Sulejowa skarżą się na dziki grasujące na tzw. Murowańcu koło Sulejowa. Z kolei we wtorek przy zjeździe z S8 koło Tomaszowa Mazowieckiego (droga na Spałę i Inowłódz) pojawiła się locha z młodymi. O mały włos dziki nie doprowadziły do wypadku, ponieważ kierowcy w ostatniej chwili musieli hamować, gdy te weszły na drogę.
Mają problem z dzikimi zwierzętami
W gminie Kamieńsk mają problem... z dzikimi zwierzętami.
Dziki straszą mieszkańców
Mieszkańcy Moszczenicy boją się dzików, które z dnia na dzień coraz śmielej przechadzają się ulicą Spacerową w okolicach szkoły i parku. Twierdzą, że władze gminy nie podjęły konkretnych działań, by poprawić poczucie bezpieczeństwa ich i ich dzieci.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat