Artykuły do tagu: Dzieci

3 czerwca w Piotrkowie odbędą się uroczystości z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Na temat samego święta w naszym mieście oraz o funkcjonowaniu rodziny zastępczej rozmawiamy z Bożeną Tarczyńską, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
W wielu gminach naszego regionu powstają przedszkola, z których chętnie korzystają mali mieszkańcy.
Nie poślemy naszych dzieci do Bogdanowa
Właśnie to deklarowali rodzice uczniów (mieszkańcy Mąkolic) z niedawno zlikwidowanej szkoły w Woźnikach w gminie Wola Krzysztoporska. Chcą, by ich dzieci uczyły się w nowoczesnym kompleksie edukacyjnym w Gomulinie.
Miasto nie martwi się o miejsca w przedszkolach
Od września wszystkie pięciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Czy w związku z tym zabraknie miejsc dla trzylatków? Rekrutacja w przedszkolach rozpoczyna się zwykle w kwietniu i trwa miesiąc. Miasto ma pewien plan, ale konkretnych ustaleń ciągle brak.
To cud, że mąż mnie nie zabił
Miała nadzieję na lepsze życie. Chciała uciec z domu, w którym rządziła przemoc i alkohol.
Niskorosłość - czyli zaburzenie wzrastania to choroba, którą zagrożonych jest coraz więcej dzieci.
Słowo kibic na ogół kojarzy się negatywnie, tymczasem kibice łódzkiego Widzewa zrzeszeni w piotrkowskim fanclubie tego zespołu wydają się temu twierdzeniu przeczyć.
Pierwszy przy Szkole Podstawowej nr 2, drugi przy Szkole Podstawowej nr 13.
Uczniowie gimnazjum w Czarnocinie dokonali pięknego gestu: przynieśli do Urzędu Gminy 5 dużych paczek świątecznych.
Co by było gdyby... - prace dzieci z Busoli
Podopieczni piotrkowskiej Busoli postanowili zastanowić się nad tym, jak wyglądałby świat, gdyby nie doszło do katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat