Artykuły do tagu: Dyskusja

Czy będą kolejne protesty przed biurem PiS?
"Demokracja jest zagrożona, dlatego protestujemy" - mówią jedni. "Protestują, bo nie mogą się pogodzić z przegranymi wyborami" - uważają drudzy. Dwa protesty odbyły się w Piotrkowie. Ich organizatorzy nie wykluczają kolejnych.
Nadzwyczajna dyskusja o ciepłownictwie w Piotrkowie
Majątek ciepłowniczy wart jest dziś 34 mln zł. Jego wartość z każdym rokiem, (ba, nawet miesiącem) maleje. Do 2023 roku musimy zmodernizować całą infrastrukturę. Sprawom ciepłownictwa w Piotrkowie Trybunalskim poświęcono poniedziałkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta, którą zwołano na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Sesję, która – nie ukrywajmy – nie wniosła nic nowego w temacie.
05.12.2016 07:38
Nadzwyczajnie o cieple
W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa. Temat to przyszłość piotrkowskiego ciepłownictwa.
01.12.2016 06:10
Pensja dla sołtysa?
Tysiąc złotych - tyle miałoby wynosić comiesięczne wynagrodzenie każdego sołtysa. Zdaniem pomysłodawców sołtysi mają dziś więcej obowiązków, a budżet państwa bez większego problemu wytrzyma ten wydatek.
Do 100 tysięcy za sztuczne drzewo z iluminacją. Choinka podzieliła radnych
Miało być 150 tysięcy zł, ostatecznie urzędnicy zmniejszyli kwotę przeznaczoną na zakup choinki do 100 tys. Tyle (maksymalnie) mamy zapłacić za sztuczne drzewko wraz z iluminacją. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę podczas sesji Rada Miasta. Opozycji pomysł (a raczej cena) się nie spodobał.
Komu nie smakuje szpitalne jedzenie?
Powszechna opinia jest taka, że posiłki jakie serwują pacjentom szpitale, są... co najwyżej średnie. Może tylko niewiele lepsze od tych w samolotach klasy ekonomicznej, a może i nie. Tak również twierdzili dzwoniący i piszący do radiowego Magla słuchacze. Że niesmaczne, że porcje niewielkie, że zimne itp.
Zmiana dobra czy niedobra?
Minął niewiele ponad rok od wyborczego i bezdyskusyjnego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Miała być dobra zmiana. Zmiana jest, ale czy na pewno dobra?
Plebiscyt na ulubionego nauczyciela
Jakich nauczycieli pamiętamy po latach? Tych wymagających, którzy dali nam się we znaki, czy raczej takich traktujących uczniów bardziej po partnersku? Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie-zabawie.
Jak zmniejszyć korki w dni targowe?
We wtorki i piątki narzekają na nie ci, którzy sprzedają, kupują czy tylko parkują w okolicach piotrkowskiej hali targowej. Korki i brak miejsc parkingowych to problem nierozwiązany od lat.
Jaki film zwróci na nas uwagę świata?
Czy koniecznie potrzeba Mela Gibsona lub Toma Cruise'a, by przekonać świat o naszej dramatycznej historii? Tak zaproponował jeden z ministrów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat