Artykuły do tagu: Dyktando

Znamy laureatów Dyktanda Piotrkowskiego, zobacz z jakim tekstem musieli się zmierzyć
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Sprawdzili swoją znajomość ortografii
„Magiczna podróż” to tytuł dyktanda, z którym w piątkowe popołudnie zmierzyli się mieszkańcy Piotrkowa i powiatu. Ponad 40 osób wzięło udział w Dyktandzie Piotrkowskim.
I Dyktando Piotrkowskie. Zgłoszenia do 5 listopada
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim i szkoły TEB Edukacja postanowiły reaktywować publiczne dyktando w naszym mieście.
Mistrz ortografii z Moszczenicy
Uczeń Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy Olaf Rózga, czwartoklasista, wygrał VII Wiosenny Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Szkól Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego”.
Urzędniczka wygrała wolborskie dyktando
Barbara Duda wygrała pierwsze w historii Wolborza dyktando. Na trudny egzamin z ortografii zgłosiło się ponad 70 mieszkańców miasta i gminy.
Pierwsze w historii Wolborskie Dyktando
Po raz pierwszy w gminie Wolbórz odbędzie się Wolborskie Dyktando. Z takim pomysłem wystąpiło Publiczne Gimnazjum. Zapisy potrwają do 7 marca.
Sprawdź, czy tekst X Dyktanda Trybunalskiego był trudny!
Dziesiąte Dyktando Trybunalskie już za nami. Najlepszy okazał się uczeń III LO w Piotrkowie Patryk Drożdżowski. Teraz każdy może sprawdzić i ocenić, stopień trudności tegorocznych zmagań ortograficznych.

Poniżej tekst dyktanda, którego autorką jest dr Elżbieta Sztankóné-Stryjniak z UJK.
Uczeń III LO zwycięzcą jubileuszowego Dyktanda Trybunalskiego
Patryk Drożdżowski, uczeń III LO w Piotrkowie został zwycięzcą jubileuszowego X Dyktanda Trybunalskiego. Patryk zrobił tylko jeden błąd ortograficzny!
Przyjdź i sprawdź swoje umiejętności ortograficzne
Już za kilka dni odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta odsłona Dyktanda Trybunalskiego.
IX Dyktando Trybunalskie: Rekordzista zrobił 140 błędów!
Ponad 100 osób postanowiło w środę w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie zmierzyć się z ortografią. Odbyło się IX już Dyktando Trybunalskie. Sprawdzian okazał się bardzo trudny.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat