Artykuły do tagu: Drzewo

„Dlaczego wycięto te piękne drzewa?”
- Dlaczego wycięto stare drzewa? - pyta mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Kostromskiej 64 w Piotrkowie. Zbulwersowany mężczyzna zadzwonił do redakcji Strefy FM, gdyż nie udało mu się uzyskać odpowiedzi na to pytanie.
Członkowie Stowarzyszenia Załoga Rowerowa “Zgrzyt” wyhodowali 22 sadzonki z żołędzi “Dębu Cygańskiego”, 900-letniego pomnika przyrody, który spłonął w ubiegłym roku. Dwie z nich przekazano Szczepanowi Chrzęstowi, staroście bełchatowskiemu.
Na usunięcie niebezpiecznej gałęzi czekają miesiące
Mieszkańcy bloku przy ulicy Piastowskiej 13, nie widząc innego wyjścia, zwrócili się do radnego Jana Dziemdziory z prośbą o interwencję w sprawie odłamanego konaru topoli, który zwisa nad śmietnikiem.
Co dalej z Dębem Cygańskim? Pomnik przyrody spłonął w sierpniu tego roku. Ogień został podłożony. Co się stanie z resztkami drzewa?
Region: Znowu podpalili Dąb Cygański
Dąb Cygański z okolic Kluk (powiat bełchatowski) znowu ratowali strażacy. Tym razem ktoś podpalił poszycie wokół drzewa. O mały włos nie spłonęło to, co zostało po pierwszym pożarze pomnika przyrody.
Region: Spłonął 900-letni Dąb Cygański
Policjanci z Bełchatowa ustalają przyczynę pożaru Dębu Cygańskiego, kilkusetletniego drzewa, pomnika przyrody, rosnącego na terenie gminy Kluki.
Na drodze robotnikom remontującym ulicę Polną w Piotrkowie stanął stary, rozłożysty, potężny kasztanowiec. Kilka tygodni temu miasto zdecydowało, że drzewo będzie sobie spokojnie rosło w pasie drogowym. Dziś, po nawałnicach i wichurach, które przeszły także nad Piotrkowem, prezydent miasta zdecydował, że drzewo jednak trzeba wyciąć ze względów bezpieczeństwa.
Dworska: Połowa nowych drzewek na śmietnik?
Ostatnio mieszkańcy rejonów ulicy Dworskiej wskazali na roślinny problem pomiędzy ulicą Słowackiego i Sikorskiego (przy ulicy Dworskiej), gdzie w ubiegłym roku zostało posadzonych 41 drzewek.
Spalone wnętrze pnia lipy drobnolistnej
Przy ścieżce przyrodniczo-leśnej, Przystanek 10 "Matecznik lipowy " podpalono wnętrze pnia lipy drobnolistnej w wieku około 200 lat.
Korzenie tych drzew niszczą nawierzchnie ulic i chodników, a także infrastrukturę podziemną. Mowa o topolach, które być może już wkrótce będą usunięte z terenu miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat