Artykuły do tagu: Drogowego

Brakuje kierowców ciężarówek. Jest rozwiązanie?
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.
Dzieci mają własne miasteczko ruchu drogowego
Przy Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej powstało miasteczko ruchu drogowego. To wspólna inicjatywa rodziców i samorządu.
Od środy utrudnienia na A1
W najbliższą środę 17 maja rozpoczynają się prace związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na autostradzie A1. Dotyczy to 16-kilometrowego odcinka tzw. starej autostrady między węzłami: Tuszyn i Piotrków Południe.
Kilka tysięcy złotych kary może otrzymać właściciel firmy transportowej, który zamiast wyznaczoną trasą (wskazaną w licencji), wozi pasażerów innymi drogami. Niektóre minibusy kursujące na trasie Piotrków - Tomaszów zamiast drogą ekspresową S8, kursują jezdnią serwisową.
Uzbrojeni w fotoradar, cytryny i jabłka funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki w asyście dzieci łapali piratów drogowych. Akcja powstała z inicjatywy Rady Osiedla Armii Krajowej wspólnie z piotrkowskim WORD-em i uczniami SP nr 13. Łamiący przepisy ruchu drogowego, aby nie otrzymać mandatu musieli zjeść cytrynę.
Piotrków: Ruszyło Miasteczko Ruchu Drogowego
Miasteczko Ruchu Drogowego zostało oficjalnie oddane do użytku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat