Artykuły do tagu: Drogi

Zimą lepiej korzystać z komunikacji miejskiej
Aura nie sprzyja zmotoryzowanym, dlatego zamiast samochodu częściej korzystajmy z komunikacji miejskiej.
Oby zima była lekka – pieniądze na remonty dróg
- Gdy tylko pojawi się śnieg, rozpoczynamy akcję “zima” z 24-godzinnymi dyżurami. Jesteśmy przygotowani, zrobimy, co w naszej mocy, ale środki i siły mamy ograniczone – zaznaczają Ryszard Żak i Zdzisław Majsak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie. - Na bieżąco obserwujemy prognozy pogody. Firmy mają już zabezpieczone środki do posypywania – dodają.
Region: Samochody pod nadzorem wag i kamer
Inteligentny system transportu zostanie w przyszłym roku zamontowany na drogach wojewódzkich w regionie. Jego głównym celem będzie monitorowanie i ochrona dróg przed niszczeniem.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babach, aby dotrzeć rano na zajęcia, narażają swoje życie. Do szkoły maszerują tuż przy sznurze samochodów ciężarowych jadących czynną nitką jezdni. A wszystko przez remont drogi wojewódzkiej nr 716 (na odcinku Kiełczówka - Baby). Na problem ten zwrócił naszą uwagę jeden z nauczycieli placówki w Babach. - Będzie bezpiecznie, ale po remoncie - informuje z kolei Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Władze nie przejmują się drobiazgami
Kilka topoli przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie zostało niedawno oznakowanych do wycięcia. Dlaczego? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie.
Dziury i rwący potok w zagłębiu garażowym
Płacimy podatki, a jedyne, co robi dla nas miasto, to skoszenie trawy raz do roku - skarżą się właściciele garaży przy ul. Górniczej w Piotrkowie.
Region: W Kłudzicach powstaje nowa droga
Blisko 3-kilometrowy odcinek drogi w Kłudzicach zyska nową nawierzchnię. Mieszkańcy cieszą się, że po kilkudziesięciu latach wreszcie będą mieć drogę z prawdziwego zdarzenia.
MZDiK ogłosił przetarg na odśnieżanie dróg.
Rozpoczęła się budowa trzykilometrowego odcinka drogi Kłudzice - Milejowiec.
Ledowe oświetlenie przejść dla pieszych pojawi się wkrótce w Bełchatowie. Na razie testowo zainstalowano je tylko na czterech skrzyżowaniach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat