Artykuły do tagu: Drogi

Coraz więcej samochodów porusza się po drogach naszego regionu. Zarząd Dróg Wojewódzkich na ponad stu punktach w całym województwie postawił swoich ludzi, a ci policzyli ile aut jeździ drogami zarządzanymi przez ZDW.
Piotrków: Na Zawodziu wreszcie zaczęli łatać dziury
Wjazd na Zawodzie od strony Słowackiego był dla kierowców prawdziwą udręką. Dziura na dziurze. Dziś wreszcie drogowcy ostro wzięli się do pracy i zaczęli uzupełniać braki.
Aż 219 wniosków (spełniających wymogi formalne) wpłynęło w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego) oraz drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów (S12) - gr. woj. łódzkiego i świętokrzyskiego.
Wolbórz mądry przed szkodą
Remont krajowej "ósemki" spowodował kompletną dewastację drogi biegnącej przez wieś Michałów w gminie Moszczenica. Dewastacji swoich dróg obawia się także Wolbórz, dlatego władze miasta interweniują już dziś.
Wiadukt łódzki nie będzie budowany (akt.)
Tego się nikt nie spodziewał. Ze względów finansowych podjęto decyzję o rezygnacji z budowy wiaduktu łódzkiego. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że kierowcy jadący do i z Łodzi doskonale radzą sobie na drodze, przez co ta przeprawa przez "ósemkę" nie jest potrzebna.
Budowa mostu na Luciąży w Przygłowie przebiega zgodnie z planem. Przypomnijmy, że w tym miejscu na nowo wybudowany będzie fragment krajowej "dwunastki". Droga krajowa w Przygłowie całkowicie zmieni swój ślad.
Radni chcą pieniędzy na remont lokalnych dróg
Radni powiatu piotrkowskiego zwrócili się do ministra infrastruktury z prośbą o interwencję w sprawie odtworzenia dróg gminnych i powiatowych zdewastowanych w związku z przebudową dróg krajowych numer 8 i 91 - taką decyzję podjęto podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.
Ludzie! Weźcie się za te drogi!
To, co dzieje się na Krętej, przyprawia nas o białą gorączkę – mówią użytkownicy piotrkowskiej drogi. Podobnie zaczyna robić się na Wschodniej i Michałowskiej. - Nie żądamy przeprosin, chcemy konkretnych napraw dróg i załatania dziur w taki sposób, żeby wystarczyło na dłużej – mówi jeden z okolicznych mieszkańców.
Piotrków: Dwa tysiące ton piachu do sprzątnięcia
Na posypywanie dróg i chodników podczas minionej akcji “Zima” zużyto ponad dwa tysiące ton piasku. Teraz, gdy nie ma już śniegu, brudny piach zalega na ulicach, chodnikach i zatyka studzienki kanalizacyjne. Trzeba sprzątać – tego się nie uniknie. I tak będzie co roku, jeżeli zimą będzie konieczne posypywanie śliskich, miejskich nawierzchni.
Od Piotrkowa do granicy województwa ustawiono 7 urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pieszych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat