Artykuły do tagu: Dopłata

Chciałbyś korzystać z nowo wybudowanej miejskiej sieci kanalizacyjnej, ale brakuje ci pieniędzy na wykonanie przyłącza? Nie martw się – miasto pokryje część kosztów. Uchwałę w tej sprawie przegłosowali piotrkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
W tym roku rolnicy po raz kolejny mogą ubiegać się o dopłaty do zużytego materiału siewnego. W siedzibie piotrkowskiego oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa pracownicy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi pomagali w wypełnieniu odpowiednich dokumentów.
Wpłynęło prawie 400 wniosków o dodatek energetyczny
Piotrkowski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozpoczął wypłatę dodatków energetycznych. Przypomnijmy, to specjalny dodatek przyznawany tym, którzy korzystają z dodatku mieszkaniowego. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu państwa.
1 stycznia wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy Prawo energetyczne, która wprowadza dodatek energetyczny dla odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.
- Apelujemy do rolników, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie, czasu jest bowiem coraz mniej - przypominają przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W Moszczenicy dopłacą do adoptowanego psa?
Gmina Moszczenica, wzorem Chojnic, chce płacić za adopcję psa ze schroniska. - To lepsze dla zwierząt i tańsze dla budżetu gminy - przekonywał radnych wójt Marceli Piekarek.
Jeszcze tylko przez kilkanaście dni rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Taki dokument złożyło do tej pory 4 tysiące rolników zamieszkałych na terenie powiatu piotrkowskiego.
Uwaga rolnicy! 16 maja mija termin przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat