Artykuły do tagu: DniPrzyjaźniPolsko-Węgierskiej

Dominika Ostałowska i poezja węgierska
Dominika Ostałowska była specjalnym gościem niedzielnego koncertu poetyckiego, zatytułowanego „Dopóki słyszę gwiazdy”, który odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach Nocy Teatru. Aktorka zaprezentowała piotrkowskiej publiczności wiersze węgierskich poetów. Z kolei Amatorski Teatr Dorosłych, w ramach tego samego koncertu, prezentował wybraną twórczość poetów piotrkowskich.
Protesty podczas wizyty prezydentów
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej wkroczyły w decydującą fazę, o 15.00 Prezydent Andrzej Duda oficjalnie powitał prezydenta Węgier Janosa Adera, zanim rozpoczęła się ta ceremonia przed Zamkiem Królewskim w Piotrkowie manifestowali zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji, którzy trzymali transparenty z takimi hasłami jak "Duda=obłuda". Kontrmanifestację, której celem było poparcie dla prezydenta przygotowali z kolei członkowie Klubu Gazety Polskiej.
Podczas wizyty prezydentów wyłączą z ruchu centrum miasta
W przyszły weekend (24-25 marca) z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej do Piotrkowa przyjadą prezydenci Polski - Andrzej Duda i Węgier - Janos Ader, kierowcy muszą się przygotować na zmiany w organizacji ruchu. Kilka dni później w związku z piknikiem z NATO, zamknięta zostanie ulica Słowackiego.
Nowa ambasador Węgier w Radiu Strefa FM
Orsolya Zsuzsanna Kovács, nowa ambasador Węgier była gościem poniedziałkowego programu „O tym się mówi” w Radiu Strefa FM. Rozmowa dotyczyła m.in. głosowania w sprawie wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i zbliżających się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbędą się w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat