Artykuły do tagu: DniPrzyjaźni

Dominika Ostałowska i poezja węgierska
Dominika Ostałowska była specjalnym gościem niedzielnego koncertu poetyckiego, zatytułowanego „Dopóki słyszę gwiazdy”, który odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach Nocy Teatru. Aktorka zaprezentowała piotrkowskiej publiczności wiersze węgierskich poetów. Z kolei Amatorski Teatr Dorosłych, w ramach tego samego koncertu, prezentował wybraną twórczość poetów piotrkowskich.
Koncertowy finał Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej [Galeria]
Koncertem przyjaźni zakończono tegoroczne obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywały się w Piotrkowie Trybunalskim.
Msza Święta z udziałem par prezydenckich [GALERIA]
W Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem par prezydenckich Polski i Węgier. Andrzej Duda i Janos Ader wraz z małżonkami uczestniczyli w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Mszę sprawował biskup Marek Marczak, który kieruje Archidiecezją Łódzką. Po Mszy Świętej pary prezydenckie przeszły z sanktuarium przez Rynek Trybunalski w stronę placu Czarnieckiego, pozdrawiając mieszkańców Piotrkowa zgromadzonych na płycie rynku.
24.03.2017 22:59
Omega już w Piotrkowie
W najbliższą sobotę (25.03) w Piotrkowie wystąpi zespół Omega - legenda węgierskiego rocka. Dzień przed koncertem zorganizowano konferencję prasową.
Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
W Piotrkowie trwają Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W mieście goszczą prezydenci Andrzej Duda oraz Janos Ader. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Protesty podczas wizyty prezydentów
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej wkroczyły w decydującą fazę, o 15.00 Prezydent Andrzej Duda oficjalnie powitał prezydenta Węgier Janosa Adera, zanim rozpoczęła się ta ceremonia przed Zamkiem Królewskim w Piotrkowie manifestowali zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji, którzy trzymali transparenty z takimi hasłami jak "Duda=obłuda". Kontrmanifestację, której celem było poparcie dla prezydenta przygotowali z kolei członkowie Klubu Gazety Polskiej.
Ruszyły Targi Turystyki Kulinarnej
Czwartek to pierwszy dzień Targów Turystyki Kulinarnej, które odbywają się w naszym mieście w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Które ulice wyłączą z ruchu?
Już w najbliższy weekend z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej do Piotrkowa przyjadą prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier Janos Ader. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Te obejmą ulice: Zamkową, Wojska Polskiego, Jerozolimską, Pereca, Wiejską, Wspólną i Plac Zamkowy. Kierowcy, uważajcie, bo jeśli zostawicie auto tam, gdzie będzie to zabronione, samochód zostanie odholowany.
„Nigdy nie zawiedliśmy się na Węgrach”
Polacy z żadnym innym narodem w Europie nie mieli tak dobrych relacji na przestrzeni tysiąca lat. Nigdy nie zawiedliśmy się na Węgrach - mówił w programie O tym się mówi na antenie Strefy FM Grzegorz Łubczyk, były ambasador Polski na Węgrzech i dziennikarz.
Wola Krzysztoporska na Międzynarodowych Targach Turystyki Kulinarnej
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gomulina, Oprzężowa i Majkowa Dużego reprezentować będą gminę Wola Krzysztoporska podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Kulinarnej odbywających się w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w dniach 23 - 25 marca.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat