Artykuły do tagu: Dieta

Wolontariusze Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva z Piotrkowa i Łodzi zorganizowali pod galerią Focus Mall edukacyjną akcję uliczną „Zostań wege na 30 dni”. W trakcie jej trwania przekazywali piotrkowianom ulotki z przepisami na potrawy wegetariańskie, przekonywali o zaletach diety opartej na roślinach i zachęcali do przejścia na nią.
Do czego potrzebne nam suplementy diety?
Czym są, a czym nigdy nie będą suplementy diety? – nad tym zastanawiali się i o to pytali prowadzący czwartkowy magazyn Magiel w Strefie FM. Narodowy Instytut Leków dokładnie przebadał 50 najpopularniejszych z nich. W żadnym nie wykryto zanieczyszczeń czy substancji szkodliwych, ale około jedna czwarta miała skład niezgodny z deklaracjami producentów i wykazała deficyt lub wręcz brak deklarowanych witamin.
Burger czy sałatka? Polacy coraz chętniej eliminują mięso z diety
Coraz więcej osób deklaruje rezygnację z mięsa lub znacząco ogranicza jego spożycie – niespełna 12% przyznaje, że spożywa je codziennie. Z ostatnich badań wynika, że już 1 mln Polaków w wieku 18 - 65 lat to wegetarianie i weganie, natomiast aż 2 mln planuje przejść na taką dietę.
22.01.2020 07:49
Ile dostaje radny?
2684,13 zł tyle – maksymalnie! - może otrzymywać radny w Polsce. Choć kwoty określa prawo, zróżnicowanie uposażenia radnych w naszym regionie jest spore. Podczas gdy dieta szeregowego radnego w Tomaszowie Mazowieckim to ok. 1000 zł, w pobliskim Kamieńsku radny nie będący członkiem żadnej komisji stałej otrzymuje jedynie 110 zł.
Dieta dla mózgu. Co jeść, by dobrze myśleć?
Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Po części znajduje się w tym trochę prawdy, ponieważ nasza dieta warunkuje funkcjonowanie całego organizmu. Wpływa między innymi na to, jak działa nasz mózg. Na co zatem stawiać, aby wesprzeć jego funkcjonowanie?
Dieta Świętej Hildegardy
Św. Hildegarda była niezwykłą osobą. Władcy, biskupi i papieże szukali u niej wsparcia w przypadłościach, ale także liczyli często na poradę i pociechę. Hildegarda była w stanie poznać przypadłość oraz zaproponować właściwe metody leczenia. Spisywała swoje rozważania na temat leczenia ziołowego, gdyż była zdania, że dieta ma ogromny wpływ na sferę fizyczną i duchową. Zdaniem Hildegardy, to co konsumujemy, jest naszym środkiem leczniczym.
5 sztuczek na pozbycie się boczków
Czy nie chciałabyś pozbyć się boczków raz na zawsze? Przy okazji uzyskać ładnie wyrzeźbiony brzuch. Aby osiągnąć swój wymarzony cel potrzebujesz konsekwencji z odrobiną suplementacji. Warto więc wykonując ćwiczenia i planując dietę wzbogacić ją o tabletki na odchudzanie, które przyspieszą i uwydatnią nasze efekty!
Dieta pudełkowa czy samodzielne gotowanie? Wady i zalety
Coraz więcej osób, również w naszym kraju, rezygnuje z gotowania na rzecz diety pudełkowej. Siłą rzeczy jednak nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, a każda decyzja ma swoje wady i zalety. Dietę pudełkową wybierają zazwyczaj osoby bardzo zapracowane, które na co dzień po prostu nie mają czasu gotować, ze względu na bardzo aktywny, pełen wyzwań zawodowych i prywatnych styl życia. Brzmi znajomo? Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku gotowanie samodzielnie w domu ma sens? Odpowiedzmy sobie na to pytanie!
Dieta dla osób z nietolerancją laktozy
Jedną z najczęściej spotykanych, a zarazem uciążliwych nietolerancji pokarmowych jest nietolerancja laktozy. Organizmy osób cierpiących na tę przypadłość nie trawią cukru znajdującego się w mleku. Po jego spożyciu może wystąpić u nich szereg nieprzyjemnych objawów związanych z układem trawienia, m. in. bóle brzucha, wzdęcia, nudności i wymioty. Na szczęście tych konsekwencji można uniknąć stosując dietę eliminacyjną.
Jak się odżywiać w upalne dni?
W bieżącym tygodniu temperatura powietrza w województwie łódzkim przekracza 30 stopni Celsjusza. Dla wielu osób upały są bardzo trudne do zniesienia. Okazuje się, że pomóc może odpowiednio dostosowana dieta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat