Artykuły do tagu: Depresja

Palacze częściej cierpią na depresję
Palenie tytoniu nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. Osoby palące papierosy są kilka razy bardziej narażone na depresję – wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „PLOS ONE”.
Zadbaj o zdrowie psychiczne. Bezpłatne spotkania ze specjalistami
Bełchatowski szpital zaprasza na bezpłatne spotkania ze specjalistami. W programie organizowanych przez placówkę obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego znalazły się również bezpłatne, anonimowe konsultacje psychiatryczne.
350 milionów osób na świecie choruje na depresję
Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że tematem przewodnim obchodów będzie tym razem problem depresji i chorób psychicznych. „Depresja – porozmawiajmy o niej” to także hasło całorocznej kampanii ogłoszonej przez WHO.
Uwaga na jesienną depresję
Za oknem pada deszcz, dzień jest coraz krótszy, dopada Cię przygnębienie, spadek nastroju, smutek. Pomimo przespanej nocy jesteś niewyspany i senny lub wręcz przeciwnie cierpisz na bezsenność, odczuwasz narastające zmęczenie, ból mięśni, jesteś rozdrażniony
i masz zmiany apetytu.
Dziś jest Dzień Walki z Depresją
Depresja wg WHO za kilka lat będzie drugą co do częstości występowania chorobą na świecie. 23 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Walki z Depresją.
Jesień przyszła na dobre. Poranki i noce robią się coraz chłodniejsze, a brak słońca może powodować przygnębienie i nie najlepsze samopoczucie.
Depresja odebrała im życie, oddział próbuje je wrócić
Maria* od lat żyje w toksycznym związku. W końcu targnęła się na życie. To jej drugi turnus na oddziale. Beata* – po rozwodzie z mężem alkoholikiem. Problemy ją przerosły. Właściwie stała się martwa dla dzieci, dla świata. Teraz powoli odzyskuje życie.
Lampą w depresję sezonową
Zmęczenie, apatia, obniżony nastrój, nadmierna senność, przyrost masy ciała. Takie dolegliwości miewa wielu z nas, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy jest mniej światła, a aura nie sprzyja przebywaniu na powietrzu. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie posiada nowy sposób walki z depresją sezonową.
Piotrków: Światłem w depresję
Nowy sprzęt w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, nowy sposób walki z depresją. Piotrkowski szpital kupił dwie lampy emitujące światło o natężeniu od 2,5 do 10 tysięcy luksów.
W sobotę obchodzimy w Polsce Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji, w ramach Tygodnia Walki z Depresją do 22 lutego trwają bezpłatne porady specjalistów z Kliniki Wolmed. Spotkania odbywają się w Piotrkowie, Bełchatowie oraz Pajęcznie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat