Artykuły do tagu: Demografia

Liczba mieszkańców Piotrkowa wciąż maleje. Co jeszcze wynika z raportu o stanie Piotrkowa Trybunalskiego?
W 2018 roku na terenie Piotrkowa Trybunalskiego mieszkało 72 211 osób, 38 662 kobiet i 33 549 mężczyzn. W 2018 roku liczba mieszkańców zmniejszyła się o 29 os.
W Wolborzu rośnie liczba mieszkańców
Pierwsza w 2018 roku mieszkanka gminy Wolbórz to Hania z Bogusławic, która przyszła na świat 2 stycznia. W gminie rodzi się coraz więcej dzieci, przyrost naturalny jest dodatni, rośnie liczba mieszkańców.
Ile nas jest? GUS podał dane
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące liczby mieszkańców kraju w poszczególnych województwach, powiatach, miastach i gminach. Zobaczmy ile osób mieszka w miejscowościach naszego regionu.
Jak zachęcić piotrkowian do powrotu?
Malejąca liczba mieszkańców Piotrkowa to jeden z większych problemów, z jakim muszą mierzyć się władze miasta. Gdyby wrócili ci, którzy wyjechali kilka lat temu do pracy np. w Wielkiej Brytanii, sytuacja na pewno by się poprawiła. Tylko jak ich do powrotu zachęcić?
Wolbórz na małym plusie
W ubiegłym roku urodziło się więcej wolborzan niż zmarło, taka sytuacja nie miała tam miejsca od wielu lat.
Jesteś patriotą – zamelduj się w gminie Wola Krzysztoporska!
I to nie tylko zamelduj się, ale i poślij swoje dziecko do szkoły na terenie gminy Wola Krzysztoporska - zachęca wójt tej gminy. To również od takich decyzji zależą finanse gminy, a w konsekwencji także to, czy w Woli Krzysztoporskiej powstanie nowy plac zabaw, ulica, kanalizacja.
Piotrków - tu mieszkam. Ale uciekam
Według różnych szacunków w ostatnich 10 - 12 latach liczba mieszkańców Piotrkowa spadła nawet o 9 tysięcy. Samorząd próbuje zachęcić do pozostania w mieście.
Od 2 lat walczymy z depopulacją
Województwo łódzkie wyludnia się - biją na alarm demografowie. W naszym regionie nie dość, że jest coraz mniej mieszkańców, to do tego jest coraz więcej osób starszych.
Ile osób naprawdę mieszka w Piotrkowie?
Trudno oprzeć się wrażeniu, że na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego z biegiem lat robi się coraz bardziej pusto. Oficjalnie na koniec 2014 roku było nas dokładnie 75 608, jednak ile osób naprawdę tutaj mieszka?
W Woli Krzysztoporskiej przybywa mieszkańców
Spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego największy przyrost ludności odnotowano (w ciągu 4 ostatnich lat) w Woli Krzysztoporskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat