Artykuły do tagu: Decyzja

S12 natychmiast?
- Najbardziej brakuje nam prawdziwej woli politycznej - tak komentował we wtorkowym magazynie Magiel w Strefie FM sprawę powstania w naszym regionie drogi ekspresowej S12 Jacek Zajączkowski, współinicjator akcji S12 Natychmiast. Jego zdaniem wszystko kończyło się na obiecankach ze strony rządzących, a zabrakło determinacji, by tę inwestycję zrealizować.
Znowu zmienią przebieg trasy S12?
- Nie ma pewności, że będziemy realizować tę drogę w przebiegu, który został wskazany - powiedziała Agnieszka Krupa z Ministerstwa Infrastruktury podczas czwartkowego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Budowy drogi ekspresowej S12. Powód, to nieprawomocna decyzja środowiskowa dotycząca odcinka Piotrków Trybunalski - granica województwa.
A. Macierewicz o planach budowy S12
Walka o budowę drogi ekspresowej S12 nadal trwa, tymczasem wpłynęło już trzecie odwołania od decyzji środowiskowej wydanej w tej sprawie. Co to oznacza dla budowy tej drogi?
Droga S12. Największa przeszkoda usunięta!
Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
Będzie ponowna rozprawa w sprawie amputacji nogi
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.
Radny będzie musiał radzić sobie sam
Rada Miasta nie zaskarży decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu Pawła Banaszka. Radny będzie musiał radzić sobie sam.
Wójt Janusz Jędrzejczyk wydał decyzję odmowną dwóm przedsiębiorcom z Niechcic i Woli Niechcickiej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oprotestowali plany budowy kolejnych chlewni. Ich zdaniem już teraz smród jest nie do wytrzymania. Wójt najwyraźniej się z nimi zgadza, bo zablokował inwestycję.
Nie będzie spalarni na terenie po Hucie Kara
Warunki realizacji inwestycji zostały zaopiniowane negatywnie przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w związku z czym – jak informuje piotrkowski magistrat - spalarnia śmieci w naszym mieście nie powstanie.
Wraca sprawa odpadów w Sulejowie
Jak bumerang wraca sprawa składowiska niebezpiecznych odpadów, które na terenie byłego Zakładu Przemysłu Wapienniczego w Sulejowie zamierza uruchomić prywatny przedsiębiorca.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję służb wojewody łódzkiego w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej przekształcenia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny w Łękawie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat