Artykuły do tagu: DąbrowanadCzarną

Przegląd Piosenki Dziecięcej w Dąbrowie nad Czarną
10 marca w świetlicy w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów odbędzie się VIII Przegląd Piosenki Dziecięcej połączony z obchodami Dnia Kobiet. Początek o godzinie 16:00.
Padł dzik, weterynarz musi sprawdzić czy to nie ASF
W sobotę nad ranem na terenie jednego z gospodarstw w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów padł dzik. Gospodarz twierdzi, że nie miał ran postrzałowych, a mimo to miał krwawić z nosa i pyska. Być może został wcześniej potrącony, a być może był zarażony wirusem ASF, wyznaczony przez powiatowego lekarza weterynarii lekarz pobrał już próbkę, żeby sprawdzić czy zwierzę padło w wyniku tzw. afrykańskiego pomoru świń.
Budowa świetlicy w Dąbrowie nad Czarną
Do końca roku ma powstać świetlica w Dąbrowie nad Czarną. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Turniej siatkówki w Dąbrowie nad Czarną
15 lipca (niedziela) na boisku ORLIK w Dąbrowie nad Czarną odbędzie się Gminny Turniej Piłki Siatkowej o puchar wójta gminy Aleksandrów. Początek o 15:00.
Mały Mundial w Dąbrowie nad Czarną
Mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczną się już 14 czerwca, a kilka dni później w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów odbędzie się Nasz Mały Mundial, piłkarski turniej dla miłośników tej najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportowej.
Kierująca BMW nie ustąpiła pierwszeństwa
Na drodze w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letnia kobieta kierująca BMW, podczas skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu kierowcy forda mondeo.
20.10.2014 07:03
11 osób oddało krew
W niedzielę, 19 października w Dąbrowie nad Czarną odbyła się akcja zbiórki krwi. Udział wzięło w niej 11 osób, dzięki którym pozyskano prawie 5 litrów krwi. Na zdjęciu od lewej: Michał Ząbecki, Sławomir Obłoza, Mariusz Magiera.
Podstawówka w Dąbrowie nad Czarną świętowała urodziny
Szkoła Podstawowa w Dąbrowie nad Czarną obchodziła 150. urodziny. Mottem przewodnim obchodów były słowa Jana Pawła II – patrona szkoły „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.
Uczeń gimnazjum laureatem konkursu biologicznego
Łukasz Leśniewski, uczeń klasy IIIa Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie nad Czarną zdobył tytuł laureata konkursu biologicznego. Gimnazjalista z gm. Aleksandrów znalazł się w elitarnym gronie 160 uczniów wyróżnionych podczas podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Gmina Aleksandrów. Święto Konstytucji 3 Maja
3 maja w kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną odbędą się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat