Artykuły do tagu: Czlowiek

Wójt Roman Drozdek Człowiekiem Roku 2018 w powiecie piotrkowskim
Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek otrzymał tytułu Człowiek Roku 2018 w powiecie piotrkowskim w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” za rozwój gminy. Na laureata, który przeszedł do finału wojewódzkiego, nadal można oddawać głosy. Głosowanie zakończy się 27 lutego.
Kurtyny wodne w Piotrkowie
Wciąż trwa fala upałów w naszym regionie. W Piotrkowie są miejsca gdzie można się skutecznie ochłodzić. Wszystko to za sprawą dwóch kurtyn wodnych.
Dziesiąty Maraton Pisania Listów. Gimnazjum nr 1 zaprasza
W Piotrkowie Trybunalskim po raz dziesiąty rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. 9 grudnia piotrkowianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.
Jacek Gałek został Człowiekiem Roku 2015
Jacek Gałek (dyrektor Haering Polska w Piotrkowie) został Człowiekiem Roku 2015 powiatu piotrkowskiego w Plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Łódzki”.
W Piotrkowie Trybunalskim rusza, już po raz dziewiąty, Maraton Pisania Listów Amnesty International. 11 grudnia piotrkowianie będą mogli pomóc osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Policja chce wybierać „Człowieka miesiąca”
Komendant policji w Piotrkowie mł. insp. Dariusz Walichnowski zwraca się do mieszkańców miasta i powiatu o comiesięczne zgłoszenia ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby nie zawahali się ruszyć z pomocą, często z narażeniem własnego życia lub przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa.
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się już po raz dwunasty - 1 i 3 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy będziemy również pisać w Piotrkowie przez 12 godzin w klubie Spirala 1 grudnia i 3 grudnia w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Znana jest już tożsamość mężczyzny odnalezionego w poniedziałek w Mierzynie.
Znaleźli go na łące - nie wie kim jest i jak się nazywa
Nie wie kim jest i jak się nazywa. Nie wie także, w jaki sposób znalazł się w Mierzynie. Mowa o prawdopodobnie dwudziestokilkuletnim mężczyźnie, którego odnalazła wczoraj policja.
Do dziś nie wiem, kto mnie zaraził
Strach, obawa, zamęt – te uczucia towarzyszyły Michałowi, kiedy dowiedział się, że jest zakażony wirusem HIV. Dla Pawła była to “czysta formalność”. Monika była pewna, że wynik nie jest prawdziwy, więc go powtórzyła – z tym samym rezultatem. Błażej zaś dowiedział się o wirusie przypadkiem...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat